Záznam o Průzkumu 1689-I
hodnocení: +3+x
blank.png

Úvodní prohlášení: Průzkumná Mise 1689-I byla naplánována na 8. srpna 201█ pro průzkumný čtyřčlenný tým vedený Kapitánem Cameronem Wellsem. Tým byl ohledně mise informován 2. srpna 201█. Pro více informací viz dokument Mise 1689-I Přehled Vybavení.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den -6
Dneska mi řekli, že povedu Fredricka, Carlen, a Xandera do pytle brambor.

Okej.

Podle všeho je větší zevnitř, nebo je to kapesní dimenze, nebo portál, či tak něco a na druhé straně je to plné brambor. V tuhle chvíli už mě nic nepřekvapuje.

Jo a tohle má být oficiální záznam, takže jim mám říkat Agenti Meryle, Ozolsová a Peterson.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den -1
Dali nám zbytek výbavy a připravili nás na zítřek. Plán je začít v poledne.

Kluci z laboratoře pro nás vytvořili takovou super tekutinu. Je to nějaká kyselina, nebo enzym co rozpouští brambory na škrobové pyré. Většina se rozpustí, ale něco ztvrdne a vytvoří se tak strop tunelu. Vlastně je až děsivý jak rychle to funguje a musíme nosit chrániče aby se to nedostalo na nás. Sprejem i můžeme vyřezat cestu přímo skrz brambory.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 0
Bylo fajn zjistit, že na druhé straně SCP-1689 vyčistili malou místnost z překližky. Bylo divné lézt do pytle a vylézt v jiné místnosti, ale jak říkám, už mě nic nepřekvapuje. Ze začátku jsme žádné brambory neviděli. Potom jsme otevřeli výkopové dveře a jop, stěna z brambor. Brambory nad námi, před námi a pod námi. Rozhodli jsme se vyříznout tunel 2 krát dva metry vedoucí rovně. Kompasy tady nefungují, ale není moc velká pravděpodobnost, že se ztratíme protože vždycky můžeme vystopovat rádiový signál zpět.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 1
Kopání je pomalá práce; dokážeme vyčistit 30 metrů za hodinu. To nezní nic moc, ale je to 120 metrů krychlových brambor a to je kilometr za dva dny, když se budeme hodně snažit. A není to nijak těžké; dva z nás sprejují a dva odkopávají ten hnus. Zhruba každých sto metrů dáváme podpůrný sloup. Ten co ten enzym vymyslel je génius.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 2
Sakra nesnáším ten smrad. Vlastně mám rád vůni brambor, ale kvůli tomu enzymu se mi z toho chce zvracet. Už teď mi to leze krkem. Sakra.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 5
Omylem jsme dneska vylili trochu toho enzymu na zem a ukázalo se, že jsme byli jenom tak metr nad betonovou podlahou. Vedení bylo překvapeno; tohle je první věc co tu našli a není to brambora. Cool.

Rozhodli jsme se začít postupovat po podlaze. Není to o moc lepší, ale je fajn mít pevnou půdu pod nohama.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 8
Věděli jste že slovo "brambor" pochází od slova "bambule"? Carlen jo. A dělala všechno pro to, abychom to věděli taky. A potom si celý den opakovala slovo "brambor" zatímco kopala. Ach jo.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 9
Tohle je těží práce pro agenta. Proč nenechají tohle dělat Třídu D?

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 11
Od zítra jsme sami. Už není efektivní každých pár dní nám dávat nové zásoby, takže nám Vedení dalo zásoby jídla na dva měsíce a nádoby s víc než dost enzymem. Jestli do té doby nic nenajdeme, potom misi opustíme. Navíc máme pořád rádiový kontakt.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 12
Je fajn být osamotě s týmem. Celou noc, je to jako kempování. Kempování v divné jeskyni. Z brambor.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 16
Z ničeho nic se dnes stalo něco zajímavého. Našli jsme zeď. Je ze stejného materiálu jako podlaha. Jako podlaha, ne ten škrob na ní. Z betonu. Vede pod úhlem dvacet stupňů kolmo k našemu tunelu. Vedení nám řeklo, že jí máme sledovat, jakoby to stejnak nebyla jediná zajímavá věc v okolí.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 19
Takže, betonová podlaha a betonové zdi, Frederick se dnes zamyslel a měl pravdu, našli jsme betonový strop. Celou dobu byl asi tři metry nad námi.
Což znamená, že jsme celou dobu byli uvnitř budovy. Obří budovy. Jestli to dokážeme zmapovat, nejspíš dokážeme najít východ a zjistíme kde se tohle bramborový peklo nachází.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 28
Xander to vyslovuje bra-mbo-ra. Co to sakra. Jaktože jsem ho to neslyšel až do teď říct? Jsou to čtyři týdny, jsme obklopeni bramborami a on to slovo až do teď neřekl. Je první koho jsem to kdy takhle slyšel říct.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 36
Už tu zeď sledujeme déle, než jsme tu byli před ní. Xander si myslí že nikam nevede, ale Frederick chce jít dál. Vedení to nechalo na mě a… já nechci aby poslední měsíc přišel nadarmo. Půjdeme aspoň další tři kilometry.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 38
Dneska jsme se rozhodli udělat do té posrané stěny díru.

Carlen měla v batohu nálože (bůhví proč), tak proč ne? Ta zeď nikam nevedla.

Všichni jsme se bezpečně vzdálili a odpálil jsme to. Trvalo nám docela dlouho než jsme tu bramborovou kaši odklidili, ale povedlo se nám udělat třímetrovou díru.

Hádejte co bylo na druhé straně.

Brambory.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 39
Začali jsme se prokopávat skrz tu díru co jsme udělali a ukazuje se že je to tu jiný. Venkovní. Rozhodně jsme venku: místo podlahy je tu hlína a mrtvá tráva. To znamená, že tohle místo není nikde na Zemi. Hádám že ta budova bylo nějaké obrovské skladiště.

Od chvíle kdy jsme odpálili ty nálože slýcháme takový tichý rachot. Xander z toho začíná šílet, ale pokud víme, nic se nestalo.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 43
Jak vysoko ty brambory vedou? Jestli jsme venku, tak tu nemůže být strop. Vede to až k atmosféře? Je celý tenhle vesmír plný brambor?

Je divné myslet že jsme venku. Není to v ničem jiné, než uvnitř té budovy. Jako bychom byli podzemí. No, technicky vzato jsme… Akorát že země je z brambor.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 44:
Našli jsme skutečný strom! Mrtvý, obklopený brambory, ale i tak strom zakořeněný v zemi. Museli jsme s ním opatrně, protože ten enzym ho rozežíral, ale povedlo se nám ho plně odkrýt. Větve má trochu divné, rozložené v perfektních třicetistupňových úhlech, ale jinak vypadá docela normálně. Sesbírali jsme pro laboratoř několik vzorků kůry. Najednou věřím tomu, že jsme "venku". Co je tohle za místo?

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 48
Xander se bál toho rachotu co pořád slýcháme, tak se kousek vrátil aby se podíval. Ukázalo se, že asi sto metrů našeho tunelu se zavalilo.

Vedení to taky nevědělo. Řekli nám, že začnou kopat z druhé strany a že je na mě, jestli chci pokračovat v kopání. Frederick a Carlen chtějí pokračovat, takže jdeme dál a posloucháme jak si Xander stěžuje. "K tomuhle jsem se neupsal." Nepovídej. Nadace taky netušila, že tě pošle do Říše Brambor, když tě najímala. Není to zrovna něco, co by tam napsali malými písmeny.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 51
Nacházíme další věci. Frederick objevil polámané kolo a dost ho to vzalo. Věděl jsem, že tu museli někdy být lidé kvůli té budově, ale dokud jsem neviděl to kolo, nedocvaklo mi to. Bože…

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 55
Sakra. Jsem strašnej kapitán.

Dneska jsme slyšeli další rachot. Velký zával. Málem nás to rozmačkalo, ale nějak se nám podařilo zachránit pod větvemi stromu.

Tentokrát jsme ztratili kontakt s vedením. Pořád detekujeme rádiový přenos, ale je to jenom statika. Pochopitelně jsem rozhodl pro návrat, ale nemáme ponětí jak špatné to je. Mohlo by trvat týdny, než se dostaneme ven.

Sakra. Měli jsme se vrátit už předtím.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 62
Fredrick nám dneska řekl, že jsme sebou měli vzít Ira. Řekl jsem mu, že je idiot. Celý den se tomu smál. Takovej vůl.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 65
Dneska nám došly zásoby jídla. Xander se vyděsil a začal křičet že vyhladovíme, dokud jsem mu něřekl, že je naprostej idiot.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 67
Měli jsme si sebou vzít nějaký koření. Carlen měla v batohu nějaké věci na vaření (bůhví proč), takže jsme si připravili brambory na několik různých způsobů. Ale pořád jsou to brambory. Moje chuťové pohárky přestávají fungovat.

Tohle zabere celou věčnost.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 68
Je moc těžké vyčistit původní tunely co jsme vytvořili. Stejně to bude rychlejší prostě střihnout zpátky k pytli. Zítra řeknu týmu, že začneme kopat nový tunel.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 69
Kurva.

Dneska nám došel enzym. Jasně, všimnul jsem si, že začíná docházet, ale nedá se zrovna dávkovat. Tak jsme ho prostě používali jako normálně a teď nám došel.

Dobrá zpráva je, že jsme se dostali zpátky do budovy. To znamená, že se můžeme prokopat lopatami. Je to pět metrů od podlahy ke stropu a nedovedu si představit, že bychom udělali tunel užší, než metr a půl. Půjde to pomalu, ale mělo by to fungovat.

Opravdový problém je prostor. Kam naházíme ty brambory? Nejlépe je můžeme házet pět metrů za sebe, takže budeme mít malou bublinu místa kterou se můžeme pohybovat.

Tohle zabere tak moc času, ale upřímně nevím co nám dojde dřív. O jídlo je postaráno. A brambory v sobě dokonce mají dost vody. Ale vzduch začíná být zatuchlý. Nevím kolik se ho může vejít do škvír mezi bramborami.

Nevím co dělat s morálkou. Řekl jsem všem, že Vedení se nejspíše kope z druhé strany a najdou nás, ale všichni mají depku. Tohle měla být maximálně mise na 65 dní.

Frederick měl nějaký vtip o slově "hlíza". Už si nepamatuji pointu. Stejně to byl hloupý vtip.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 70
Možná je to tím, že jsme je jenom tavili, ale až do teď jsme si toho nevšimli. Ty brambory jsou hrozně hnusný. Mají na sobě nádory, které se jaksi kroutí a pomalu rostou. Je to nechutné a je to naše jediné jídlo.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 71
Nesnáším smrad brambor. Skoro se mi chce zvracet jenom z něj. Sakra.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 72
Je to menší. Naše bublina je menší kvůli těm zasranejm bramborám.

Naše oblast nebyla nijak pečlivě změřená, nebo tak. Ale Carlen byla první, kdo si všimnul, když jsme se vzbudili a potom nám to všem došlo. Celý prostor se smrsknul o dobrých deset metrů krychlových. Co to sakra.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 73
Dneska jsem si dával pozor. Ty hnusný nádory? Vlastně rostou dost rychle. A když jsou velikosti brambory, oddělí se. Odtud se ty brambory berou.

Naše místečko se dnes ještě víc zmenšilo.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 74
Dochází nám čas i místo. Je tu otva dost místa na práci; narážíme do ebe když kopeme.

Zasraný brambory. Zasraný hlízy. Zasraný patáty. Zasraný brambůrky. Zasraný hranolky. Přísahám, že mě zabijou ve spánku. Budu mít bramboru nacpanou v krku.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 75
Xander si celý den stěžuje, drž hubu! Taky mi vadí tma. Všem nám vadí a žlutý světlo a hnědý brambory a jídlo bez chuti, všem nám to leze krkem, jasný? JASNÝ?

Není to tak, že bych na tým mohl křičet. Držím je na nohou. Já jsem kapitán. Kapitán Wells, Bramborový Komandér. Držím se pohromadě a ventiluju to do těchhle záznamů.

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 76
Nemůžu dýchat. Nemůžu dýchat a není už místo na kopání sakra sakra sakra

Záznam Mise, Kapitán Wells: Den 78
Mám pocit jako bych dýchal uvnitř něčích plic, někoho kdo vydechl a není tu nic než oxid uhličitý. Nikdo už při práci nemůže ani mluvit.

Do týdne jsme mrtví. Zabijou nás brambory.

Konečné prohlášení: Dne 3. listopadu 201█, byli Kapitán Wells a agenti Ozolsová, Meryle a Peterson spojeni se sekundárním týmem. Přestože trpěli nedostatkem kyslíku a zhoršeným mentálním stavem, všichni členové týmu se do tří týdnů plně uzdravili. Kapitán Wells odmítl napsat shrnutí mise.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License