Druhé rande
hodnocení: +1+x
blank.png

“Okey, poslouchej,” zvolal Kondraki zpoza dveří do koupelny, “Chci jen, abys pochopil, že tohle není jeden z těch momentů, na které bych byl úplně pyšnej.”

Jsou to hemoroidy, pomyslel si Alto Clef, když stál u dveří do koupelny v bytu Benjamina Kondrakiho, Říkám to teď a tady, že odvolal naše rande kvůli zatraceným hemoroidům. Udělá z tohoto místa pustinu. Úplně to tu zdecimuje. Jak to bylo v té psycho scéně s vanou plnou krve.

“To je zcela pochopitelné,” odvětil Clef.

“Nedělám- tohle se mi nestává často” řekl Kondraki. “Nedělám si srandu. Kdybych si myslel, že bych tohle nějak mohl zvládnout, tak bych to přešel, ale má aktuální situace jaksi doráží k bodu, kdy je strukturální integrita mého těla kapku narušena. Chápeš, ne?”

Má sevřenou řiť, pomyslel si Alto Clef. On je rozhodně ten typ chlápka, kterému by zácpa přešla až do kompletního sevření řitního otvoru.

“Chápu,” řekl Clef.

“Ale nesměj se,” vyřkl Kondraki po dlouhé, až ohleduplné pauze na to, co přijde.

Vsázím na to, že má prostě zácpu, pomyslel Clef. Jakože po celou dobu, co je direktorem, drží v sobě jedno masivní hovno a teď je čas porodit tuto stresem vytvořenou monstrozitu.

“Nebudu se smát,” řekl Clef.

“Jsme přátelé už, kolik, dvacet let? Třicet?” řekl Kondraki. “Potkal jsem tě v ‘89. Sledoval jsi, jak vychovávám svého syna a tak podobně, takže ti, jak bys mohl předpokládat, věřím a jak jistě víš, nedávno jsem ti řekl, jaké pocity k tobě cítím, ale i přesto je toto docela choulostivá situace.”

“Konny,” odpověděl Clef, “Viděl jsem tě napůl mrtvýho ve třech zcela rozdílných situacích. Neexistuje žádná možnost, že by mě překvapila situace, ve které teď právě jseš, jasné?”

“Takže, k našemu plánu,” pokračoval bezproblémově Kondraki, znervózněn Clefovou odpovědí, “Nemusíš se na to dívat. Opravdu. Prostě mě jen dovez do ošetřovny a pokud nás při tom nikdo neuvidí, budu to brát jako jasné vítězství. A taky, nebudeme o tom říkat Dravenovi.”

“Okey, dobře. Pochopitelně. Potřebuješ ode mě pomoct - proboha, fakt nemám páru - vstát?”

“Možná trochu.”

“Okey.”

“Dveře jsou odemčené.”

“Dobrá.”

“Opravdu jsem nechtěl, ať se to stane.”

“To nikdy nikdo.”

“Okey.”

“Okey, jdu dovnitř.”

Kondrakiho apartmá bylo postaveno v pěší vzdálenosti od Oblasti. Je to vcelku veselé a pohodlné místo k žití ozdobené knížkami, rukopisy a škrábanci na stěnách. Je tu jedna ložnice pro Kondrakiho a jedna, nyní prázdná, ložnice, kde vyrůstal jeho syn; pak je tu ještě kuchyně a obývací pokoj, kancelář a koupelna, jež je momentálně obsazena. Během všech těch let tu byl Clef hned několikrát, obzvláště často se tu objevoval v poslední době, kdy Kondrakiho syndrom ptačího hnízda začal nečekaně nabírat na intenzitě po té, co se Draven přestěhoval do kasáren úderných jednotek na výcvik. Snadno odhalil, když se poprvé setkali po několika letech práce ve dvou rozdílných oblastech, že se cítí osamělý - měl zničené manželství, nyní už něco přes dvacet let, syna pryč z domu, přecházejíce přes krizi středního věku a to všechno až s podivnou a mimozemskou otupělostí. Clef sám byl obeznámen s žitím zcela na vlastní pěst, ale to by neznamenalo, že by neměl sklony k pocitu prázdnoty. Byli si blízcí už několik let. Tato eskalace jejich vztahu z pouhého přátelství do vod možného vážného romantického vztahu byla ta méně častá, ne však ta nevítaná. Byl zde nějaký ten prvek důvěry, který v jejich vztazích nikdy nebyl; prvek podivného bezpečí a skoro i něco jako náklonost, obdiv, láska.

Ale Kondraki byl osamocený. Clef, s jeho asexuální povahou, tento prvek nepochybně u svého nově nalezeného partnera trochu podcenil. Nebyl si zcela jistý tím, proč tento prvek nezvážil - Kondraki byl notoricky známý svými sexkapádami během svých studentských let, ještě před Nadací a před tím, než ho jeho syn tak trochu zklidnil - ale Clef si opravdu myslel, že to má, alespoň z větší části, pod kontrolou, a proto ignoroval impulzivitu a hloupost jeho partnera, když došlo na všední rozhodování. Bylo až obdivuhodné, že sám sebe dokázal udržet na živu a až přímo zázrak, že dokázal úspěšně vychovat dítě. Kondraki byl brilantní - neudělali by z něho direktora, kdyby si nebyli jisti jeho schopností, jeho úrovně spontánnosti a jeho mentální odolnosti pod velkým tlakem - a tohle všechno bral Clef v potaz na obranu Kondrakiho v dalších třiceti sekundách, co se staly v Kondrakiho apartmá, které se odehrály asi nějak takto:

Clef otevřel dveře. Spatřil zde Bena bez kalhot, což také očekával. Také se zdálo, že byl bez spodního prádla, což tedy už nečekal, ale nebylo to tak úplně od věci. Ben s ním nevedl oční kontakt, načež se Clef chystal říct něco ve stylu potřebuješ pomoct s taháním nebo nějakou podobnou drzou odpověď, když ho uviděl s plastovým válcem mezi jeho nohama, přičemž mu okamžitě došlo, že Kondraki je v tomto okamžiku padesáti pětiletý Nadační administrátor s plastovou PET lahví na vodu uvíznutou na jeho penisu a pocítil, jak ta myšlenka se v jeho mozku zkroutila a umřela rychleji, než jakákoliv jiná jeho zkušenost, se kterou se musel potýkat v jeho životě. Cítil se, jako kdyby měl ve svém mozku zkrat, a tak trochu odstoupil od dveří, aby se ujistil, že opravdu vidí správně, a naneštěstí tomu bylo opravdu tak. Láhev se zasekla. Ten problém opravdu je. Jeho péro bylo zaseknuté v láhvi na vodu značky Aquafina. Spodek láhve byl položen na záchodovém prkýnku, jako kdyby to byla vlající vlajka kapitulace.

“Takže, možná teď přemýšlíš nad tím, jak jsem se dostal do takovéto situace,” řekl Kondraki. “A po tobě bych potřeboval, abys pochopil, že ten hlavní problém tady je aerodynamika té věci. Trochu jsem to podcenil, když jsem s tím před pár hodinami začínal-”

Clef opustil jeho koupelnu. Opustil jeho apartmá a vlastně jen stál na chodbě. Jeho smích se pomalu měnil v slzy. Vyndal svůj mobil a vytočil číslo.

“Dravene,” řekl, “Kluku, tomu neuvěříš.”

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License