Vévodou až do Svítání
hodnocení: +8+x
blank.png

Předmluva od O5-2: Dne █-██-████, bylo započato vyšetřování ohledně SCP-083. Několik faktorů bylo zváženo, jako například relativní nebezpečí, které představuje jeho zadržování a stejně tak neustálá potřeba krve panen. Rada O5 došla k jednomyslnému rozhodnutí ohledně terminace SCP-083, a bylo posléze předáno administrátorům Oblasti-19. Po ohledání možných problémů s terminací regenerujícího nadčlověka a potenciální třídy Keter, byla započata terminace. Muž vybraný pro tento úkol byl v této oblasti zkušený, muž rozsáhlých znalostí co se týče humanoidních SCP s velkým destruktivním potenciálem. Protože byl známý svými čistými, téměř chirurgickými metodami, byl rychle schválen k provedení terminace.

Naneštěstí, nebyl k dispozici.

I přes poznámky jeho spolupracovníků a podřízených byl vybrán pro terminaci Dr. ████████ Kondraki. Poté, co obešel systém aby si zajistil dostatečnou úroveň prověrky a souhlas, přijala Rada O5 jeho samozvolení. O5-8* ujišťoval zbytek rady, neuvěřitelnými schopnostmi Dr. Kondrakiho a tvrdil, že s tak důležitým úkolem třeba konečně začne brát svou pozici vážně.

"* Mělo by být poznamenáno, že O5-8 byl tenkrát nově jmenován a nebyl přítomen při předešlých disciplinárních opatřeních ohledně výše jmenovaného doktora."

Připnuté k tomuto dokumentu jsou potřebné záznamy a dokumentace ohledně terminace "Vévody".

Poznámka: Pro informace ohledně škod na majetku způsobených během terminace, viz. Dokument 083-D-Kk. - O5-2

Záznam Kontejnmentu █████083-DK █-██¬-████

Dr. Kondraki vstupuje do kontejnmentu SCP-083, nese sebou skládací stůl a dvě židle. Všechny tři rozloží, jak bylo v plánu a sedne si na jednu ze židlí.

Dr. Kondraki: No není to tu útulné? Chovají se k tobě dobře, Vévodo, fakt že jo na něco z románu Brama Stokera.

SCP-083 se posadí naproti němu.

SCP-083: Tedy, asi dělám něco dobrého, doktore… Víte, když nad tím uvažuju, nemyslím, že jsem vás tu v Oblasti-19 už viděl.

Dr. Kondraki: To je dobře, nemohls. Tak, začneme s tím rozhovorem, mám na práci lepší věci než povídat si s nějakým krvesajem.

SCP-083: [zasměje se] Já vám do jídelníčku nemluvím, no ne? Krom toho, já o ten rozhovor požádal a jak víte, dostanu, co chci.

Dr. Kondraki: Jasně, jasně. I když si vybavuji, žes žádal, aby tu byla žena, doufám že jsem tě nezklamal, Hrabě. [Dr. Kondraki si zapálí cigaretu a vytáhne na stůl sklenici speciálně připravované tekutiny. Před terminací Dr. Kondraki neuvedl obsah kvůli bezpečnosti.]

SCP-083: Nemohu říci, že bych upřednostnil takového barbara jako jste vy před půvabným soustem ženskosti. Nebojte se, budu to muset slečně ██████ vynahradit, až tu skončíme.

Dr. Kondraki odšroubuje vršek nádoby a položí víčko na stranu. SCP-083 se stáhne kvůli zápachu.

Agent Infred vstoupil dovnitř, k Doktoru Kondrakimu. Rychle doktorovi odebral pistoli z opasku.

Agent Infred: Omlouvám se pane, ale tohle není povolené.

Dr. Kondraki: Jasně, to je jedno. Tak, pověz mi o sobě víc Drákulo. Jsi mýtická síla temnoty, která se živí lidskou myslí, nebo jsi jenom rozmazlený děcko, co si hraje na upíra?

SCP-083: [Vypadá naštvaně] Nelíbí se mi váš postoj doktore. Ani váš nedostatek respektu.

Dr. Kondraki: [Vydechne obláček kouře směrem k SCP-083] Vtipný, nemapatuju se, že bych se tě ptal na názor.

Dr. Kondraki sebere nádobu a vylije celý tekutý obsah na SCP-083 dříve, než mohou zadržovací týmy a záložní agenti nějak zareagovat.

SCP-083: Co to… Čím jsi mě to do prdele polil?

Dr. Kondraki: Kočičí moč a česneková šťáva, netopýrku, spolu s trochou dusičnanu stříbrného.

Dr. Kondraki převrhne skládací stůl na SCP-083 a vytáhne ze stolu pistoli, zamumlá 'Vždycky mám náhradní'. Poté vystřílí sedm komor do hrudi a krku SCP-083, načež vytáhne ze svého laboratorního pláště dřevěný kůl. Složení kulek bylo potvrzeno ze slitiny stříbra. Žádná z těchto akcí nebyla naplánována, nebo povolena.

Dr. Kondraki: Tak, teď si tohle můžu odškrtnout ze seznamu věcí, co jsem vždycky chtěl udělat.

Rozhovor po Incidentu DK-083
Vedoucí Rozhovoru: Dr. ███
Vyslýchaný: Dr. Kondraki

Dr. ███: Kdy přesně jste došel k závěru, že SCP-083 má stejné slabiny, jako stereotypní upír, přestože pro to nebyly žádné důkazy?

Dr. Kondraki: Upřímně, hádal jsem. Došlo mi, že kdyby to fungovalo, mohl jsem dřív na oběd, a nebo bych musel hodně rychle zdrhnout.

Dr. ███: Rychle zdrhnout? To je celé?

Dr. Kondraki: Jop. Nic jiného mě nenapadlo, tak jsem to zaimprovizoval.

Dr. ███: Říkáte, že jste si to vymýšlel za pochodu? Není to odporně nezodpovědné, vzhledem ke schopnostem SCP-083?

Dr. Kondraki: Je po něm, nebo snad ne? Nemusím se zodpovídat, když to vyšlo.

Dr. ███: Dobrá, máte pravdu, ale zajímá mě ještě jedna věc.

Dr. Kondraki: Ptejte se.

Dr. ███: Proč kočičí moč?

Dr. Kondraki: No, kdyby to nevyšlo, pořád by byl nasáklej kočíčíma chcankama. Ale, nečekal jsem, že ho to tolik vezme.

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-963-21

Vedoucí Rozhovoru: A po prohlédnutí záznamů, řekl byste, že Kondraki jednal lehkomyslně?

Bright: (Ticho)

Vedoucí Rozhovoru: Dr. Brighte?

Bright: Tenhle… rozhovor se nenahrává?

Vedoucí Rozhovoru: Přesně tak Dr. Brighte.

Bright: (Dr. Bright vykazuje známky rozrušení, kleje v několika různých jazycích a háže s objekty kolem.)

Vedoucí Rozhovoru: Dr. Brighte! Co se děje?

Bright: Nejenom, že jsem se s tím parchantem vsadil o pětikilo, že nezvládne polít 083 kočičí močí, ale on ani neměl tu slušnost při tom Incidentu zhebnout! Víte vůbec o kolik peněz takhle přijdu? Do prdele!

V tuto chvíli v záznamu si nejsme jistí, jak Dr. Kondraki přežil následující momenty po nezdařené terminaci, kvůli dřívějšímu zničení pozorovacího vybavení. Bezpečnostní kamery zvenčí kontejnmentu SCP-083 ukazují, jak Dr. Konrdraki odchází z místnosti přibližně o půl hodiny později. Forenzní ohledání škod uvnitř kontejnmentu stále probíhá. Každopádně byl vyhlášen rudý poplach a bezpečnostní týmy byly vyslány, aby zadržely SCP-083 a dostaly Dr. Kondrakiho do bezpečí, včetně Mobilní Úderné Jednotky Rho-2 "Hawthorne’s Heroes". Jako ohlédnutí zpět se zdá, že by bylo mnohem ekonomičtějším řešením zkrátka zastřelit Dr. Kondrakiho. - O5-2

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-KPC-13

Profesor Kain Pathos Crow: Je škoda, co se tři a osmdesátce stalo… Chtěl jsem s ním provést tolik věcí. Jako strčit ho do devět jedna čtyřky na různá nastavení a čekat co se stane. Nebo zjistit jak přesně se zregeneroval z dekapitace. Nebo jak reaguje na dva jedna sedmičku. Nebo jestli by byl dobrým dárcem orgánů. Nebo jestli byl-

Vedoucí Rozhovoru: Uhm… Pane, mohl byste prosím odpovědět na otázku?

Profesor Kain Pathos Crow: Hm? Ale jistě, no Dr. Kondraki se dostává do podobných situací často. Je to tak říkajíc mistr v tahání es z rukávu.

Vedoucí Rozhovoru: Takže byste jej označil za lehkovážného?

Profesor Kain Pathos Crow: Ano. Bez pochyby.

Vedoucí Rozhovoru: Uh-huh, takže je potenciální přítěží.

Profesor Kain Pathos Crow: Oh, to jsem nikdy neřekl. Vlastně je spíše jako vadný ruční granát, nebo něco takového, jediné bezpečné místo kolem něj, je uvnitř něj, nebo tak. Ale zvládá svou práci dobře, na úkor všeho a všech okolo, co není schopno ustát výbuch.

Vedoucí Rozhovoru:

Professor Kain Pathos Crow: Co? Tak to je.

Bezpečnostní Záznam C-083-K

Dr. Kondraki opouští chodbu R-14 s SCP-083 v patách. Tomu bylo způsobeno silné poškození a slepota, pomocí fotoaparátu Dr. Kondrakiho (viz SCP-515-ARC), který subjekt zdržel, dokud se nezregeneroval.

SCP-083 se zotaví a pronásleduje Dr. Kondrakiho dál do zadržovacích oblastí.

Dr. Kondraki, se díky náskoku dostává do zadržovací oblasti pro neživé objekty, kde ukáže svou identifikační kartu dvěma strážným.

SCP-083 vstupuje do zadržovací oblasti pro neživé objekty, kde zabije a vysaje několik přítomných výzkumníků. Pátrá v oblasti po Dr. Kondrakim a zabíjí další zaměstnance.

Dr. Kondraki vstupuje do sejfu v kontejnmentu, odebírá kruhový objekt a vrací se zpět do Chodby R-17.

SCP-083 pokračuje v pronásledování. Několik momentů na to, je v chodbě vidět záblesk fotoaparátu, načež jasný, diskovitý objekt narazí do SCP-083. SCP-083 přichází o nohu a padá na zem.

Dr. Kondraki se zastavuje, aby si prohlédl škody, zatímco disk (potvrzený, jako SCP-388) pokračuje Oblastí-19 a konečně zastavuje ve vzdálenosti 2 kilometrů od výzkumného zařízení. Dr. Kondraki se přibližuje k SCP-083 se zbraní v ruce.

SCP-083 se začíná regenerovat a snaží se postavit pomocí blízké zdi. Dr. Kondraki s ním hovoří a poté zmizí do chodby Y-8. SCP-083 jej brzy poté následuje, poskakuje na jedné noze, dokud plně nezregeneruje. Na nahrávce je slyšet mnoho nadávek.

KONEC ZÁZNAMU

Audio Záznam 083-D-K-4

Dr. Kondraki – No, alespoň ti zbyla jedna noha, Hrabě!

SCP-083 – Až se mi dostaneš pod ruku, zabiju tě pěkně pomalu! Nemáš ponětí, do jakých sraček ses dostal smrtelníku, ale já tě zabiju a zničím všechno, co máš rád!

Dr. Kondraki – Cos to říkal? Neslyšel jsem tě přes tu stříkající krev. [Ukazuje na chybějící nohu] Hele a víš ty co, jestli ti celá ta věc s upírem nevyjde, můžeš dělat piráta!

SCP-083 – Zhruba za 5 sekund se mi zregeneruje noha a potom tě roztrhám na kousky.

Dr. Kondraki – Zlom vaz, Drákulo. [Dr. Kondraki odchází]

SCP-083 – Roztrhnu tě za všechny tvé pitomé vtipy! Za všechny do jednoho!

V tuto chvíli, zatímco Dr. Kondraki opustil zónu spolu s pronásledujícím SCP-083, dorazila MTF-R-2, aby se pokusila o zadržení "Vévody". Pokus o terminaci byl již vedením považován za neúspěšný a byly vydány příkazy ohledně omezení škod. Naneštěstí byly ostatní bezpečnostní týmy na cestě a nemohly tak pomoct MTF-R-2. Kdyby nebyl vydán rozkaz k evakuaci všech objektů třídy Euclid v sektoru, možná by jim mohli pomoct. - O5-2

Bezpečnostní Záznam Y-083-K

Dr. Kondraki dorazí do spoje chodeb dříve, než jej začne SCP-083 dohánět. Po jeho pravici se nachází vysokozdvižný vozík pohybující s velkou kovovou bednou.

SCP-083 vychází zpoza rohu, ale naráží do vysokozdvižného vozíku, který byl přemístěn tak, aby blokoval chodbu. Dr. Kondraki se nachází u dveří k centrálnímu schodišti. V tuto chvíli se oba nachází v patnáctém poschodí budovy. SCP-083 z frustrace odhazuje kovovou bednu a poté začne přelézat vozík.

Dr. Kondraki sbíhá schodiště. Kovová bedna naráží na strop a velká, neuspořádaná koule kovových objektů se vyvalí z ní a začne se kutálet ven.

MTF-R-2 doráží poblíž centrálního schodiště. Dr. Kondraki probíhá kolem MTF-R-2.

Kontakt s MTF-R-2 ztracen.

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-CLEF-01

Vedoucí Rozhovoru: To myslíte vážně? Žádné chyby?

Clef: Nemyslím, že Dr. Kondraki udělal v rámci terminačního protokolu nějaké chyby, ne.

Vedoucí Rozhovoru: Vážně?

Clef: Žádné nevidím. Měl primární terminační mechanismus, záložní plán a také terciální plán. To, že jeho plán se nezdařil nebyla jeho chyba. Smrti MTF-Rho-2 jsou smutnou a nepředvídatelnou okolností…

Vedoucí Rozhovoru: Chápu. Tak mi řekněte, Dr. Clefe, co kdyby nic z toho nebylo součástí žádného plánu a on si to celé vymýšlel za pochodu?

Clef: <zasměje se> V takovém případě bych řekl, že Dr. Kondraki je sebevražedný hlupák. Ale to by on nikdy …

Vedoucí Rozhovoru:

Clef: … on to udělal?

Vedoucí Rozhovoru: Mám zde kopii návrhu terminačních procedur od Dr. Kondrakiho. První krok v jeho plánu je použití kočičí moči a pistole nabyté stříbrnými kulkami. Záložní plány dva, tři, čtyři a pět jsou zapsány jako, cituji, 'Improvizovat', 'Něco Vymyslet', 'Domyslet Až Na To Přijde Řada' a 'Dát Svýmu Zadku Sbohem'.

Clef: [NADÁVKY VYMAZÁNY]

Záznam Mobilní Úderné Jednotky Ró-2

MTF-R-2-1 – Jdeme po schodech na poslední známou pozici SCP-083. Ze shora je slyšet zápas, musíme být blízko.

MTF-R-2-6 – Tentokrát to vážně posral. Česnekový chcanky, jak na tohle přišel?

MTF-R-2-1 – Ticho, Šestko.

MTF-R-2-3 – Pane, blíží se subjekt, humanoid!

MTF-R-2-9 – Je… Je v plášti. To není Vévoda. Běží přímo na nás, pane, máme ho neutralizovat?

MTF-R-2-1 – Připravte subdermální elektroneutralizéry, na můj… Co je to za zvuk?

[unidentified] … … Kurva kurva kurva kurva do prdele nasrat kurva! Vypadněte z cesty, utíkejte kurva jako o život!

MTF-R-2-2 – Běží dolů po schodech, to musel být Dr. Kondraki! Ale nikde nevidím SCP-083!

MTF-R-2-1 – Žádný kontakt s Vévodou, pokračujte po schod-

MTF-R-2-5 – Co to kurva je!? Je to… Obří!

MTF-R-2-1 – Palte, pal-

[nerozeznatelné výkřiky]

[Neznámé]: Rozdrtilo ho to! Vypadněte, vyp-

[křiky pokračují, konec nahrávky]

Zhruba v tuto chvíli si vedení uvědomilo, že SCP-083 není jedinou hrozbou v Oblasti-19. Přestože v tuto chvíli způsobilo SCP-083 smrt 17 zaměstnanců, Dr. Kondraki byl zapleten do třech úniků z kontejnmentu. Většina ztrát byli nižší zaměstnanci, tudíž nešlo o tak velkou ztrátu. MTF-R-2 byla nalezena bezpečnostními týmy ve spodním patře schodiště, kompletně zapletená v SCP-162, mnoho z jejích členů bylo rozdrceno, nebo již vykrvácelo kvůli mnoha řezným ranám. Zadržení SCP-083 se rychle stávalo obtížnějším a Dr. Kondraki zmizel z vizuálního kontaktu. Ve stejnou chvíli uniklo další SCP z kontejnmentu na druhé straně budovy a vzniklý chaos ztížil zisk informací. SCP-083 ničilo vše v okolí při hledání Dr. Kondrakiho. Vedení bylo ve zmatku a brzy muselo padnout rozhodnutí. Nepřišlo včas. - O5-2

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-Iceberg-42

Vedoucí Rozhovoru: A vy jste tedy zastáncem názoru, že Dr. Kondraki jednal neuváženě?

Iceberg: Ó ano, rozhodně.

Vedoucí Rozhovoru: Označil byste jej za potencionální přítěž?

Iceberg: Očividně. Je nebezpečnej i když jenom projde kolem.

Vedoucí Rozhovoru: Chápu. Dobrá tedy Doktore-

Iceberg: Chci říct, jen se na něj podívejte. Ten chlap je šílenec. A bylo mu svěřeno příliš moci.

Vedoucí Rozhovoru: Dobrá tedy-

Iceberg: Je očividné, že musí být odstraněn z pozice. Nejlépe terminován.

Vedoucí Rozhovoru: Doktore Icebergu, to není zapotř-

Iceberg: No a víte, to nechává volnou pozici. Vedoucí Oblasti-17. Pěkná práce. No a když on bude pryč, bude zapotřebí někdo jiný… Někdo zodpovědný na jeho místo.

Vedoucí Rozhovoru: ….

Iceberg: A já bych řekl, že se na to dokonale hodím. Jsem spolehlivý, tvrdě pracuji, vždy po ruce, chytrý, vcelku při smyslech, dobrý v organizování věcí. Znám přes 40 druhů improvizovaných výbušnin, já-

Vedoucí Rozhovoru: To stačí Doktore Icebergu. Náš rozhovor již skončil.

Iceberg: Rozho…. Rozhovor? Myslíte… Tohle všechno bylo nahrávané?

Vedoucí Rozhovoru: Ano.

Iceberg: A Kondraki si to bude moct prohlédnout?

Vedoucí Rozhovoru: Nejspíš.

Iceberg: … … Musím si jít napsat závěť.

Bezpečnostní Záznam C-083-K

Vizuální kontakt s Dr. Kondrakim opět navázán, ten se vloupal do testovací laboratoře na sedmém podlaží, kde vzal experimentální vysoce napínavý kabel zkonstruovaný ze slitiny SCP-143 s karbonovými nanostrukturami.

SCP-083 vstupuje při pronásledování Dr. Kondrakiho do sedmého patra. Bezpečnostní týmy doráží, aby zajistili SCP-083, ale to se jim nepodaří. Týmy 4, 8 a 14 jsou vyhlazeny. SCP-083 pokračuje dál.

Dr. Kondraki sebere a nasazuje si botasky vyzvednuté z kontejnmentu pro Třídu Safe. Dr. Kondraki se pohybuje zrychleným tempem. Odchází ze zadržovacího sektoru chodbou D-3.

SCP-083 pokračuje v pronásledování Dr. Kondrakiho, přičemž ničí zadržovací sektor. Není schopen Dr. Kondrakiho dohnat kvůli jeho zvýšené rychlosti, ale je schopen trochu jej dohnat tím, že ignoruje zdi. Fyzicky.

Dr. Kondraki se přesouvá k zadržovacímu sektoru pro Třídu Keter, jeho propustky otevírají automatizované bezpečnostní systémy. Pokračuje k dalšímu kontrolnímu bodu. Všechny Mobilní Úderné Jednotky jsou o této situaci informovány.

SCP-083 je zpomalené kontrolními body a pokračující obranou ze strany oblastního zabezpečení. Regenerace SCP-083 je schopna ochránit jej před vážnějšími zraněními. Oblast je ve stavu plného poplachu a všechny jednotky jsou poslány do kontejnmentu pro Třídu Keter.

Dr. Kondraki pokračuje v procházení kontrolními body. Vstupuje do velké zadržovací místnosti s jedněmi dveřmi naproti vchodu. Bezpečnostní prověření Dr. Kondrakiho není schopno otevřít poslední kontrolní bod. Ze svého pláště vytahuje objekt připomínající kužel s rukojetí od pistole.

SCP-083 doráží do místnosti. Zdá se zmatené, vstupuje do středu místnosti. Dr. Kondraki není nikde vidět. SCP-083 přistupuje k osamělým dveřím.

Hlas Dr. Kondrakiho je zaznamenán, SCP-408 jej nechává objevit poblíž vstupu do místnosti. Je slyšitelná verbální rozmluva, načež Dr. Kondraki začne mluvit do drženého objektu (objekt potvrzen jako megafon nepodstatné výroby).

Oblast zachvátí otřesy a na stěně se dveřmi se objeví několik prasklin.

Kontejnment hrozby Třídy Keter, SCP-682 kompromitován.

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-Dr. Gears-62

Dr. Gears: Lehkomyslný je relativní pojem. Pokud se na to podíváme z jiného hlediska, zjistíme, že test Dr. Kondrakiho, při němž měl terminovat téměř nezranitelný humanoidní SCP objekt, dosáhnul pouze středního stupně možných škod na majetku.

Vedoucí Rozhovoru: Takže myslíte, že akce Dr. Kondrakiho byly přijatelné?

Dr. Gears: Dosáhnul svého cíle. Avšak ztráty v řadách personálu, několik úniků z kontejnmentu, dalekosáhlé škody na Oblasti-19 a celkově chybějící plánování jsou přehlédnutými ze strany Dr. Kondrakiho.

Vedoucí Rozhovoru: Zdemolování kusu celé oblasti je dle mého mnohem více, než jenom přehlédnutí.

Dr. Gears: …Pane, smím-li, myslím si, že se na to soustředíme ze špatné strany. Předpokládáme, že Dr. Kondraki je "volná střela", lehkomyslná osoba, která vůbec nic, co dělá neplánuje. Avšak toto je úzká a nebezpečná myšlenka.

Vedoucí Rozhovoru: …O čem to mluvíte?

Dr. Gears: Lidský mozek má tendenci vnímat komplexní a rapidní vzorce jako náhodné události. Věřím, že Dr. Kondraki použil terminaci SCP-083 jako zástěrku a výslednou vysoce destruktivní "honičku" a prolomení kontejnmentů jako rozptýlení.

Vedoucí Rozhovoru: Takže vy říkáte… Že to plánoval?

Dr. Gears: Ne, v tradičním slova smyslu. Abych použil matematický příklad, on začal s výsledkem a pracoval pozpátku, aby vytvořil problém. Několikanásobná prolomení kontejnmentu, evakuace objektů, SCP-083 a jeho útoky na zaměstnance Oblasti, to všechno ztenčilo zdroje Oblasti-19 na nebezpečně nízkou úroveň. To mu dovolilo docílit toho, o čem se domnívám, že byl jeho pravý záměr.

Vedoucí Rozhovoru: …Což by bylo?

Dr. Gears: Projet se na SCP-682.

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-CLEF-01

Clef: POČKAT, CO!?

Audio Záznam C-682-K

Dr. Kondraki: Ale ale ale, podívejme kde to jsme, Vévodo. Máš ponětí, co je za dveřmi číslo jedna?

SCP-083: Ani mě to nemůže zajímat míň, protože já jsem po cestě odstřihnul přístupovou cestu sem. Jsi tu chycený, doktore, chycený se mnou a já si vychutnám každou sekundu.

Dr. Kondraki: [Zasměje se] Myslel jsem, že to řekneš. Přiznávám, že to nebylo nejlepší místo na taktický ústup, ale pořád mám své eso v rukávu.

SCP-083: A to je co, ti hloupí motýli? Nemůžeš se skrývat věčně a já tě dříve nebo později najdu.

Dr. Kondraki: Ah, já už se nemůžu dočkat až uvidím tvůj ksicht! [Ukáže na megafon] Ale napřed, proč nepozvat našeho kamaráda ven?

Dr. Kondraki začne křičet hromadu nadávek do megafonu. SCP-083 se snaží zakrýt si uši, ale nepomáhá to.

SCP-083: O co se snaž-

[Zvuky řevu, ohýbané oceli a lámaného betonu]

SCP-083: [Otočí se] Ty… Ty jeden zkurvys-!

VYSÍLÁNÍ PŘERUŠENO

V tuto chvíli bylo rozhodnuto Vedením Oblasti-19, že nejlepší bude vyhlásit karanténu nad celým Sektorem 3, tedy podlaží 7-15 a uzavřít tak všechno uvnitř. S uniklým SCP-682, stále nebezpečným SCP-083 a Dr. Kondrakim, který stále ještě žil se doufalo, že ti tři se navzájem zabijí a že vítěz bude dostatečně oslaben zápasem, aby dovnitř mohli zadržovací týmy a mohli nastolit pořádek. Tento plán měl několik nepředvídatelných problémů, především SCP-682 (jež bylo v oblasti zadržováno pouze dočasně) a vynalézavost Dr. Kondrakiho. Kdyby tento plán bral v potaz tyto problémy, bylo by moudré navržení použití nukleárních zbraní. -O5-2

Bezpečnostní Záznam C-682-K

Dr. Kondrakimu se daří vyhnout prvotnímu útoku SCP-682, při němž vráží do místnosti a Dr. Kondraki opět mizí v mračnu SCP-408.

SCP-083 bojuje s SCP-682, zdá se silně poškozeno útokem, ale rapidní regenerace mu již pomáhá se zotavením. SCP-083 je pozorováno, jak se pokouší mluvit s SCP-682.

SCP-682 na moment pozastaví a "promlouvá". Bez varování zaútočí SCP-682 na SCP-083, odhodí jej stranou a utrhne mu obě ruce a jednu nohu.

SCP-083 se pokouší stáhnout a zregenerovat, ale není schopno uniknout SCP-682.

SCP-682 spolkne SCP-083 v celku. Není pozorována žádná aktivita, dokud se SCP-682 náhle nestáhne vzad.

Dr. Kondraki je nyní vidět na zádech SCP-682, držící oba konce vysoce napínavého kabelu, jež získal předtím. Zbytek byl přetvořen na improvizované otěže. Dr. Kondraki je viděn jak "jede" na SCP-682, přičemž něco křičí a volnou rukou mává kloboukem.

SCP-682 vstupuje do stavu hněvu a rozběhne se proti dveřím. Jednoduše se probourá skrz překážky nastražené SCP-083 a poté skrz karanténní zeď.

Dr. Kondraki a SCP-682 unikli z karantény. Protokoly pro plnou evakuaci nyní probíhají.

V tuto chvíli již bylo naprosto jasné, že věci se vymkly kontrole. SCP-083 bylo předpokládáno za neutralizované, ano, ale za cenu vypuštění SCP-682 do Oblasti-19 bez potřebného personálu pro uplatnění zadržovacích protokolů. Stejně jako způsobení záplavy, aby se uhasilo ohniště, postavily i akce Dr. Kondrakiho celou Oblast-19 do vážného nebezpečí. Většina zaměstnanců již byla evakuována, zatímco bezpečnostní jednotky se snažili ztenčit ztráty a zabránit škodám, jak jenom mohly. Celá situace se stala nezvládnutelným chaosem. Ironicky vzato, to je přesně ten typ chaosu, v jehož zvládání Dr. Kondraki exceluje. - O5-2

Bezpečnostní Záznam C-682-19-K

Dr. Kondraki se stále drží na zádech SCP-682, i přes rychlé trhavé pohyby SCP-682.

SCP-682 se začíná adaptovat, jak bylo pozorováno v předchozích pozorováních, neboť utrpělo citelné škody při probourávání překážkami. Ostny z materiálu podobného kosti začínají růst z jeho zad a snaží se zranit Dr. Kondrakiho.

Dr. Kondraki utrpí několik zranění, ale daří se mu vyhnout většině ostnů. Pokouší se o prudkou otočku zatáhnutím za kabel a daří se mu přesměrovat SCP-682.

SCP-682 pokračuje dál v útoku kupředu, nyní směřuje k zaměstnaneckým ubikacím. Během svého útoku se SCP-682 probourává skrz kontejnment SCP-173. Je možno pozorovat, že jak SCP-682, tak Dr. Kondraki, udržují oční kontakt s SCP-173, přestože oba pokračují v pokusech o získání nadvlády.

Dr. Kondraki mluví s SCP-682 a je zaznamenáno i několik skřeků, které odpovídají "hlasu" SCP-682.

SCP-682 začne narážet zády do zdí a stropu, při pokusu rozmáčknout doktora. Konverzace se zdá, že pokračuje.

Dr. Kondraki se směje a poté udělá další prudkou zatáčku. Opět přesměrovává SCP-682 do zaměstnanecké kavárny poté, co zkontroluje zařízení na svém zápěstí.

SCP-682 proráží skrz další karanténní dveře a vstupuje do personálního sektoru.

Dr. Kondraki čeká dokud SCP-682 nedorází do kavárny. Za pomocí kabelů, jichž se drží udělá sám rychlý pohyb dopředu a přeletí přes hlavu SCP-682.

SCP-682 se nyní pokouší skousnout Dr. Kondrakiho, zatímco ten se snaží posadit na osamocené židli na konci stolu.

Dr. Kondraki mizí z vizuálního kontaktu ve chvíli, kdy čelisti SCP-682 sklapnou.

SCP-682 pokračuje ve způsobování další strukturní škody. Začne postupovat směrem k aktuální evakuační zóně.

Audio Záznam 682-K

Dr. Kondraki: Ty seš ale naštvaná ještěrka, co?

SCP-682: Ty jsi rozhodně… Ten nejotravnější z tvého "druhu", kterého jsem potkal. Zabít tě bude laskavost celé realitě.

Dr. Kondraki: Nemusíš mi dělat žádné laskavosti Godzillo, když už jsi sežvýkal toho upíra. Proč to prostě nenecháme plavat, co ty na to?

Zvuky křupajícího betonu a lámaného kovu

Dr. Kondraki: Hádám, že to není možné. Co kdybys mě prostě -[zabručení]- vyhodil na mojí zastávce a já tě už nebudu dál otravovat, co?

SCP-682: Nejen, že jsi ten nejotravnější, ale taky ten nejhloupější. Jediný způsob jak tohle může skončit je tvojí mrtvolou, co se rozkládá rychleji než teď.

Dr. Kondraki: To je fér, zkusíme to.

SCP-682: To je dost možná to první, co jsem slyšel od vás malých, odporných… Věcí, s čím jsem souhlasil.

Zvuky škrábání o kov blokují konverzaci. Nahrávka končí sklapnutím čelistí SCP-682.

Záznam Evakuace S-E-19

Pokračování přenosu objektů Tříd Safe a Euclid z Oblasti-19. Transport na Helipady A až E pro dočasný kontejnment mimo oblast probíhal překvapivě dobře i přes aktuální chaos.

[Podle potřeby byl tento záznam zkrácen na SCP-298 a události na Chodbě D-17]

Několik zaměstnanců Úrovně 1 je použito k transportu SCP-298, kvůli jeho velikosti. Šířka SCP-298 zabírá většinu chodby.

Jeden ze zaměstnanců sedí na vršku SCP-298 a posměšně na varhany hraje, zatímco ostatní jej nesou. Audio záznamy potvrzují, že dotyčný zaměstnanec vyhrál před incidentem nějakou sázku.

Jinde se udává exploze, což způsobí otřes. Několik zaměstnanců zakolísá a SCP-298 je upuštěno.
Několik mužů zaslechne podivný zvuk (je potvrzeno, že šlo o nahrazený vzduch.) Zaměstnanci se přesunou zpět k varhanům a dále zaslechnou zápas.

Dr. Kondraki je zpozorován, má četná zranění. Jedním skokem přeleze SCP-298.

SCP-083 je rovněž zpozorováno, je pokryto neznámou tekutinou. Běží v těsném závěsu za Dr. Kondrakim, ale zahlédne pouze několik zaměstnanců táhnoucích varhany. Začne mluvit.

Dr. Kondraki rozkáže muži vedle sebe, aby začal hrát na SCP-298.

Audio Záznam C-298-K-083

SCP-083: [křičí] Kde je! Vy, vy jste ho museli vidět, řekněte mi kde je a možná vás nezabiju všechny!

Personnel 1/298/3: K-kdo? Ten šílenec, co kolem nás proběhnul, ten je tady za tím krámem!

SCP-083: Dobře. Možná tě i přidám do své bezpečnostní skupiny, jaké pocty by se ti dostalo… Co je to sakra za zvuk?

Dr. Kondraki: Bach. Je to Bach. Rád tomu říkám "Skladba číslo - Musí stát za prd bejt teď tebou."

SCP-083: [Začne křičet] Co to… To je moje krev? Co to děláš s mojí krví!?

Personnel 1/298/2: Mám dál hrát, pane?

Dr. Kondraki: Neopovažuj se přestat, ani na moment!

SCP-083: Pře-Přestaň! Udělám, co budeš chtít, cokoliv, jenom přestaň hrát na tu věc! Nemůžu…

Dr. Kondraki: Tak jsem měl pravdu, nemůžeš zregenerovat svojí krev.

SCP-083: Já… Nechci zemřít. Neměl bych muset zemřít, já ne! Nejsem jako vy!

Dr. Kondraki: Všichni zemřou, Vévodo. Záleží jen na tom, kdy. A dneska je tvůj šťastnej den.

SCP-083: Zkurvys… [umírá]

Bezpečnostní Záznam S-E-19

Krev SCP-083 byla vyčerpána z jeho těla efektem hudby SCP-298. Zformuje se ve vzduchu do pevného gelu a ukáže se jako větve bezlistého stromu.

Dr. Kondraki se odebere z platformy SCP-298 a nadále nakazuje, aby pokračovalo hraní. Zmizí v chodbě.

Krev SCP-083 je nyní kompletně vyčerpána, což způsobilo rozpadnutí jeho vysušené mrtvoly. Jeho tělo prošlo extrémně rychlou dekompozicí, mrtvola se rozložila na prázdnou kostru během jedné minuty.

Dr. Kondraki se vrací se skleněnou nádobou a nakazuje hráči přestat. Začne sbírat gelovitou krev ze vzduchu a umístí ji do kontejneru. Po méně než minutě se krev opět přemění v tekutinu.

Zaměstnanci očividně nevědí, co se právě stalo.

Dr. Kondraki uzavře kontejner a přichází ke kostře. Vezme kostru a umisťuje si ji do podpaží. Dr. Kondraki odchází z Oblasti-19 pomocí helikoptéry bez větších problémů, v přestrojení za součást evakuačního týmu.

Zaměstnanci jsou v šoku. Klaksony jim připomenou, že SCP-682 stále běhá po Oblasti-19.

VÝTAŽEK Z ROZHOVORU PO INCIDENTU 083-AR9-59

Vedoucí Rozhovoru: Takže vy si nemyslíte, že Dr. Kondraki se choval lehkovážně?

Dr. Rightsová: To jsem neřekla, ale relativně, když vezmu v potaz ty další věci, co udělal… Tahle věc měla alespoň skoro plán. Nebo repliku plánu.

Vedoucí Rozhovoru: Viděla jste kompletní záznamy, že?

Dr. Rightsová: Ano. Úplně všechny. Vlastně několikrát a musela jsem si znovu prohlédnout svoje oblíbené části.

Vedoucí Rozhovoru: A nemáte žádné starosti ohledně Dr. Kondrakiho a nebezpečí, které představuje?

Dr. Rightsová: Hele, ten muž je Mistr improvizace. A občas, vlastně… Vždycky jsou škody na majetku. Ale to nemění fakt, že on nějakým zvláštním způsobem ví, co dělá. A navíc… Když to mě občas zachrání zadek, to neuškodí.

Vedoucí Rozhovoru: Takže váš osobní názor je, že on není přítěží?

Dr. Rightsová: Ne tak moc jako Edward -zasranej- Cullen. Chci říct, že mám stejnej fetiš na upíry, jako každá holka, co vyrůstala čtením Anne Rice, ale vážně… Navíc, to jak ho polil kočičí močí? To bylo překrásný!

Vedoucí Rozhovoru: … A váš profesionální názor, jako někoho, kdo s Dr. Kondrakim v minulosti pracoval?

Dr. Rightsová: … Rozhodně jste v poslední době nebyl v Oblasti-17. Profesionální… Není můj šálek kávy. Stejně tak Kondrakiho. Škoda Oblasti-19… Alespoň shořela v plamenech úžasnosti.

Bezpečnostní Záznam z místnosti pro zaměstnance O17-█-██-████

Dr. ████: Ó můj bože, jak to, že to dělá horší?

Dr. ██████: Nemám ponětí. Tahle věc je navíc se zpožděním, v tuhle chvíli už asi prošel celým zařízením… To jede na 682?!

Dr. ████: Nevěřím, že pro tohohle chlápka pracujeme. Nemám na to, abych mu řekl o rezignaci!

Dr. Kondraki: Na co koukáte chlapi?

Dr. ████: Na nic, jenom jak náš šéf demoluje největší Oblast Nadace. Věřil bys tomu?

Dr. Kondraki: Páni, to je docela hustý.

Dr. ██████: Kámo… Možná bys měl přestat mluvit.

Dr. ████: Kašli na to, on mě přeci nemůže slyšet. Kdyby mi to prošlo, sám bych toho chlapa termin…

Dr. Kondraki: Terminoval koho? Tahle konverzace se mi líbí.

Dr. ████: Já… Já už jsem viděl dost. Myslím že -že se půjdu projít.

Dr. Kondraki: Beru si tví místo. Nemá někdo popcorn?

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License