Dr. Ikari, předpokládám
hodnocení: +5+x
blank.png

"Dr. Alto Clefe," Gendo Ikari si propletl prsty, "vaše přítomnost zde v Tokiu-3 je… přinejmenším nečekaná."

"Jo, no, to byl takový záměr," Dr. Clef hodil na stůl před Dr. Ikariho zmačkaný stoh papírů, "z velitelství přišel rozkaz o náhlou inspekci a vás označili jako prioritu numero uno. A v nejhorším případě mám sám převzít kontrolu nad základnou."

Dr Ikari pohlédl na dokumenty: "To opravdu není nutné, víte? Sám dobře víte, tak jako já, že Oblast-49 je plně schopná samostaného fungování."

Dr. Clef se na Dr. Ikariho podezřívavě zadíval: "Spráááávněěěě…" řekl, "takže to, že ten asistent ředitele, o kterém se ukázalo, že byl dvojitý agent, kterého jste vy sám jmenoval, bylo…?"

"Nic víc než jen chyba na mé straně," Dr. Ikari si zase propletl prsty, "věřte mi, celou svou myslí dbám na nejvyšší zájmy Nadace…"

"To posoudím," Dr. Clef se podíval na hodinky, "Podívejte, nemám rád být něčím pověřen a vy také ne, tak se na to vrhnem a co nejrychleji to projedem, ať to máme za sebou, oukej?"

"Dobře tedy," Dr. Ikari vstal ze židle. "Kde začneme?"


Dr. Clef procházel chodbou a prohlížel si prosklené zadržovací cely.

"Tak… co že to je?" zeptal se mladého blonďatého muže, který jej doprovázel.

"Toto je naše Zadržovací zařízení pro anomální humanoidy," řekl Dr. Light Jagami, "dostává se k nám do Oblasti-49 až nepřiměřeně velké množství humanoidních entit jak víte, tím pádem potřebujeme budovat zvláštní zařízení, jen abychom je zadrželi. Pravda, vyskytuje se zde větší riziko prolomení zadržení, ale Agent Nula nás ujistil, že-"

Najednou začne nějaký chlap s psíma ušima a dlouhými stříbrnými vlasy oblečený v červeném kimonu mlátit na okno své cely a řvát: "Proklínám tě, Jagami, ty zkurvysynu! "Až se odsud dostanu, uškrtím tě jako hada! Slyšíš? Ty a ten divný šašek!"

Dr. Clef ustoupil dál od okna: "…neměl by jste být trochu znepokojen?"

"Nedělal bych si s tím starosti," řekl Jagami. "To je jen SCP-7328. Myslí si, že jsem pronásledován nějakým 'bohem smrti'. Šílené, že?"

"Teď už naposledy…!" křičelo SCP, "…moje jméno je Inujaša! I-NU-JAŠA!" kladl na každou slabiku důraz, "jste, vy lidi, slepí?! Je PŘÍMO TAM! ZA TEBOU! Jakto, že ho nevidíš?!"

"…ve skutečnosti jsem měl větší starost z toho, jestli dodrží svůj slib," řekl Dr. Clef, hledě přes rameno, "jste si jistý, že tato místnost je bezpečná?"

"Ano, je v pohodě," pravil Dr. Yagami, jak ukazoval na okno, "může se to zdát jako běžné sklo, ale ve skutečnosti je to průhledná síť nanovláken sedm tisíc krát silnější než ocel. Dokonce i pro 682 by to bylo těžké rozbít."

"Uh… pravda," připustil Dr. Clef, rozhlížející se po místnosti hledajíc 'boha smrti', "mohl bych mluvit s vedoucím ochranky?"

"Ale jistě," Dr. Jagami ukázal dále do haly, "Stačí se svézt výtahem zase zpátky do třetího podlaží, zamířit chodbou doleva a jít po cedulích až tam."

"Erm, dík," a s těmi slovy se Dr. Clef odebral pryč a nechal za sebou Inujašu i Dr. Jagamiho s bohem smrti.

"Tak co si o tomhle myslíš?" zeptal se Light, "myslíš, že něco tuší?"

"Myslím, že tuší hodně věcí," odpověděl Rjuk, "ale nejspíš nic konkrétního."

"Oukej, teď si ze mě děláš srandu!" Inujaša začal bušit do skla, "Přestaň s tím!"

Rjuk se zasmál, jak se díval do Inujašovy cely: "A díky, že jsi mě přivedl zpět, abych viděl tohohle týpka. Vždy je vtipné sledovat, jak takto spustí…"

"Až se odsud dostanu, budete INSTANTNĚ mrtví!"


"Ujišťuji vás, že mám vše pod kontrolou," řekl Agent Nula.

To však Dr. Clefa vůbec nepřesvědčilo. Možná to bylo tou arogancí nebo nevýrazným sklonem hlasu, kvůli němuž se ten výrok zdál až moc krásný na to, aby byl pravdivý.

Nebo to bylo tím, že byl oblečen jako vyloučený člen Strážců vesmíru. Přece jen, fialový kabát, černá kápě a obličej zakrývající helma, nebyly tak úplně součástí běžného nadačního oděvu. Avšak mezi spolupracovníky Dr. Clefa bylo místo pro mluvícího psa i mysl ovlivňující amulet, který ovládal tělo orangutana, takže co o tom mohl vědět?

"No, jistě všechno VYPADÁ v pořádku…" Clef se zahleděl na muže s helmou, "přesto mne nejvíce znepokojuje vaše vytváření mimooblastních pevností…"

"Plně rozumím vašim obavám, doktore," ujistil ho Nula, "kdybych byl na vaše místě, řekl bych si, že tato opatření vedou k plánování povstání."

Dr Clef se zamračil: "Vedou?"

"Jen pokud bych měl k tomu důvod. Například by byla Nadace zkorumpovaná nebo by ztratila svůj původní účel…"

"…nebo by byla Nadace napadena nepřátelskou frakcí," dodal Clef, "Je to tak?"

Nula přikývl: "To by MOHL být ten případ, ano…" Nula se odmlčel, aby nechal zapůsobit tvrzení, "ale jeho pravý účel je snížit transportní náklady tím, že bude personál přístupný v různých částech regionu bez toho, abychom povolávali dodatečné úderné jednotky."

"Ach ano, jsem to ale hlupák…" Dr. Clef zvedl obočí…


"To je SCP-4218-01, že?" Dr. Clef se díval na obřího fialového robota v chladící nádrži.

"To je oficiální označení, ano," řekla Dr. Yuki Nagato, "ale z důvodu jednodušší výslovnosti se to taktéž nazývá 'EVANGELION JEDNOTKA-01'."

"Vidím…" Dr. Clef si promnul bradu, "co to dělá?"

"Obávám se, že to je tajné," odpověděla Yuki.

"Proč potřebujete, aby to pilotovali teenageři?"

"Také tajné."

"Jakými zbraněmi je to vybaveno?"

"Tajné."

Dr. Clef zavrtěl hlavou: "…je vůbec něco, co mi o tom můžete říct, bez toho, aby to bylo tajné?"

Yuki se otočila a celou minutu se dívala na Evangelion. Pak se otočila zpátky na doktora a stručně řekla: "Je to fialové."


Dr. Clef si promnul čelo: "Oukej, vezměte to hezky od začátku. Jmenuješ se… jak že?"

"Mé jméno je Dr. Edward Wong Hau Pepelu Tivrusky Čtvrtý, Ultimátní nadační basketbalový počítačový guru, mimořádný samurai!" červenovlasá holčina se začala točit na své kancelářské židli a křičet, "VÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!"

Dr. Clef se zašklebil. Nikdy neměl moc rád děti: "A jak že jsi dostala tuhle práci?"

Edward teď vyráběla z páru gumiček kočičí kolébku a zároveň psala na počítači svou nohou: "Jednoho dne jsem se nahackovala do tohohle šifrovaného serveru, udělala si z nich srandu a hodila jim tam svůj vlastní článek o jednom cool týpkovi, takže pak přiletěly černý helikoptéry a ten strašidelný chlápek s brýlema mi nabídl práci!"

Ozvalo se hlasité "bum", jak Dr. Clef narazil svým čelem do stolu před ním.


Dr. Clef vstoupil do kanceláře asistenta ředitele Oblasti-49: "Promiňte, doufal jsem, že bych si mohl s vámi promluvit o vašem personálu…"

"ZOUFALSTVÍ! NÁHLÁ INSPEKCE MNE UVRHLA V ZOUFALSTVÍ!" zabědoval asistent ředitele, "Dr. Clef sem jistě přišel, aby mi sebral pozici, takže ze mne bude Třída D a oni mě můžou klidně hodit do té hory s dírama ve tvaru lidí!"

"Uh… Já jsem chtěl jen…"

"NECHCI, ABY ZE MNE BYLA LOUTKA!" vytáhl z šuplíku svého pracovního stolu smyčku a přivázal ji na stropní větrák, "Mou jedinou možností je to všechno skončit! Měj se, krutý světe!"

Stropní větrák však asistenta ředitele neudržel a utrhl se. Asistent se po pádu schoulil do klubíčka a začal plakat.

Dr. Clef začal pomalu couvat z kanceláře…


"Tak, jaká byla vaše návštěva, doktore?" zeptal se Gendo Ikari.

"Kurva hnusná." řekl Clef, "Vaše zadržovací zařízení si doslova říká o hromadné prolomení, váš asistent je nervní troska a zbytek vašich zaměstnanců jsou podivíni."

"Vidím…" Dr. Ikari si ještě jednou propletl prsty, "Budete tedy přebírat velení nad Oblastí-49?"

"Do hajzlu, vůbec!" odpověděl Dr. Clef, "tohle místo je časovaná bomba a Nadace s tím nehodlá mít nic společného," Dr. Clef mířil vztekle z kanceláře, "užij si své poslední dny, kreténe," řekl a zabouchl za sebou dveře.


Audio záznam získaný z [DATA VYMAZÁNA]
SEELE-01: Jak probíhala 'neočekávaná' inspekce?

Gendo Ikari: Přesně podle plánu; Nadace chce teď mít s Oblastí-49 společné co nejméně to je jen možné.

SEELE-07: Excelentní. Teď může Projekt lidské instrumentality proběhnout bez potíží…

KONEC…?

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License