Výtažky z "Jak Přežít, Když Existence Nepřežije", od Alta Clefa
hodnocení: +3+x
blank.png

Takže mám prostě začít mluvit nebo – jo, už vidím text na obrazovce. Smazat poslední větu. Sakra. Okej, prostě budu diktovat a upravím to později.

Aloha nadačnímu personálu, nováčkům i veteránům. Komukoliv v anomální komunitě, kdo čte nelegální kopii tohohle: naserte si. A ať si nasere i ten, kdo může za únik informací. Pokud jsem to nebyl já. Nebo hlavně pokud jsem to byl já. To je fuk.

Takže Rada O5 už po mě nějakou chvíli chtěla, abych napsal svůj vlastní terénní manuál, ve kterém bych předal svoje zkušenosti na mladší generaci. Hlavně poslední dobou, páč jak jde čas, tak rozhodně nemládnu. Chci říct, že jsem starší než Adam. Čímž myslím starší než Adam Savage, ten chlápek z Bořičů mýtů. Pamatuje si ještě někdo ten seriál? Kdokoliv?

Sakra, já jsem starej.

Zkrátka, protože mezi zaměstnanci se o mně poslední dobou šíří spousta příběhů, rozhodl jsem se, že je načase vydat svůj vlastní terénní manuál: Jak Přežít, Když Existence Nepřežije od Alta Clefa. Na těchto stránkách se dozvíte, jak bojovat s ohýbači reality a co dělat v případě, že fyzikální zákony najednou přestanou fungovat. Předem vás varuji, že rád mluvím, takže dost možná budete muset pročíst spoustu sraček, než dojdete k tomu důležitému.


Takže jsem mu chtěl dát houby, abych se dozvěděl, jestli na ně bude působit stejně jako na rostliny a oni se na mě podívali, jako kdybych byl idiot.

"Ehm, houby nejsou rostliny, Alto. Jsou to houby."

To já přeci vím, ale on je biblické SCP a tenkrát, když se Bible psala, nepoužívali moderní systém taxonomické nomenklatury. Neměli žádný systém. Všechna jména byla odvozená, takže když v Bibli stojí, že Jonášova velryba je jen velká ryba, je to vlastně správně. Ryba byla tenkrát všechno, co žilo pod vodou. Katolická církev dokonce v 17. století oficiálně vyhlásila, že bobři byli ryby, aby je lidi mohli jíst během Půstu. Takže jestli je podle logiky Bible bobr ryba, tak proč by houby nemohly být rostliny?

V době, kdy byl Kain prokletý nikdo ani nevěděl, co houby jsou. Dokonce i Aristotelés rozděloval živé věci jenom na zvířata a rostliny. Takže přeci dává smysl, že by se Kainovo prokletí vztahovalo i na houby, protože lidi ve starověku nerozlišovali houby a rostliny!

Ale samozřejmě, kvůli prodělaný nadační byrokracii, to pořád nevím. Bylo by to tak jednoduché. Prostě vzít houbu z nejbližšího supermarketu, dát jí Kainovi a sledovat co se bude dít. Zamítnuto Etickou Komisí, kvůli nerozvážnému ohrožení houby, nebo nějaký podobný hovadině. Vlastně ani nevím, proč to zamítli. Možná to bylo kvůli tomu, že jsem to podal já. Jednou jsem se dostal k Kainovi dost blízko s plechovkou Campbellovy polévky, ale ochranka mě dostala dřív, než jsem jí stihl otevřít.

Vlastně ne, byla to polévka od Heinz. Co jsem do prdele dělal s polévkou od Heinz?


Ano, opravdu jel na SCP-682. Ano, opravdu se mu na penisu zasekla flaška. Otázka zní, dovede jet na 682 s flaškou na penisu?


Možná byste si řekli, že někdo s tak vysokou úrovní prověření jako já, bude vědět jak je Nadace financovaná, ale nemám ponětí. Nejčastější odpovědí na moje žádosti je "na to nemáme dost velký rozpočet", načež vždycky říkám "a co je teda do prdele ten rozpočet?"

Kde bereme svoje zdroje a jak je rozdělujeme? To přeci není žádná hloupá otázka. Chci toho po téhle tajné mezinárodní organizaci moc, když žádám o trochu transparentnosti? Chci říct, že jsem si celkem jistý, že jsme jednou postavili falešný Měsíc, ale Lombardi nemůže dostat kafe a donuty na svojí orientačku? To přeci nedává smysl!


Takže oddělení Patafyziky je imaginární, ale pořád existuje, protože to patafyzika znamená, myslím?

Sakra, na tohle nejsem dost sjetej.


Jedna z nejčastějších otázek, které mi lidi z nižších úrovní prověření pokládají, je kolik SCP vlastně zadržujeme. Vždycky jim říkám, že je to informace nad jejich úroveň, ale co jim neříkám je, že je to i nad mojí úroveň prověření.

Vím ale, že se nemůžete řídit podle Databáze. Čísla se v ní objevují a zase mizí občas i několikrát za den. Některé z těch složek jsou tam čistě kvůli dezinformaci (a nejsou to jenom návrhy na 001), dezignace SCP se předávají jiným objektům, z nějakého důvodu máme pořád spoustu zastaralých složek a navíc, kvůli restrukturalizacím reality Třídy CK, jsou některé složky z alternativních realit a u nás už neexistují. Všechno je to hrozně matoucí. Přísahám, že jsem byl v oblastech s několika prázdnými celami, které údajně držely SCP objekty. Možná se na všech zrovna prováděly testy, co já vím.

Občas se bojím, že jsme se sami tolik zapletli ve svých sítích lží, že už sami nevíme, co je ještě pravda.

Omlouvám se, na chvíli jsem vypnul. Myslím že teď už jsem zase moc sjetej.

Každopádně, jestli vás pořád ještě zajímá počet našich SCP, na základě svých osobních zkušeností s Nadací bych si tipnul, že je jich minimálně několik stovek. Ale, podle maximálních kapacit všech nadačních oblastí a zón, které údajně existují, bych řekl že jich může být až několik desítek tisíc. Nebo jsou možná anomálie naprosto normální a všechno, co bereme jako normální, jsou anomálie. Jo, to by šlo taky.


Takže jsme otevřeli ten poklop a našli jsme kilometrovou šachtu naplněnou špatnými kopiemi 173 a všechny neustále produkovaly nekonečný proud krve a sraček. Řekl jsem si, že to musí být něco z nějakýho divnýho japonskýho porna a oni na to, že jsem prý rasista… Ale to je přeci skutečná možnost, nebo ne?


Sakra, Apollyon měla být Třída specificky pro SCP-2317! Byl to takový (přestaňte číst, jestli nemáte dostatečnou úroveň prověření) kolosální prastarý démon, co chtěl zničit svět a zadržovala ho jenom prastará zapomenutá magie, která pomalu selhávala. Jeho únik a následné vyhynutí lidské rasy byly nevyhnutelně a nic se s tím nedalo dělat!

To znamenala třída Apollyon!

Ale potom si přišel Talloran se svým "ale ne, tenhle ohýbač reality, který mě mučí v nekonečném pekle na věčnost a udělá to samé všem, jestli uteče, je fakt něco extra, tak tomu taky dám třídu Apollyon," a teď je doslova celá databáze označená jako Apollyon!

Přeháním pro efekt, ale pořád je to na nic! No, nakonec se tedy ukázalo, že 2317 nebyla tak nesmrtelná, jak jsme se obávali. Rada O5 ho nakonec vyřadila několika dělostřeleckými ranami do hlavy a i kdyby to nefungovalo, jak by se ta věc asi protáhla těmi dveřmi?

Neříkám, že je v pořádku používat Apollyon pro všechno, ale… Ani už nevím o čem mluvím.

Zkrátka, Keep Calm and Apollyon.


Všem vám teď povím jedno tajemství. Memetická činidla vás mají jenom zastrašit. Nic nedělají. Notak jděte se na nějaké podívat. O co že to neuděláte? Notak vsadíme se. Nebo se snad bojíte?


Tak schválně, které návrhy na 001 jsou ty pravé? Víme že ten můj není, protože jsem lhář. Všechno co řeknu je lež, včetně tohohle. Lockův nemůže být skutečný, protože se to očividně nestalo, tedy pokud to není zase jeden z těch restrukturalizačních scénářů Třídy CK. Továrna je skutečná, takže Brightův návrh musí být alespoň z části skutečný. Gearsův Prototyp jsem dokonce viděl, takže ten taky existuje.

Taky to vysvětluje proč se Keter vyslovuje takhle. Doufám, že to čteš, Dr. Millere. Ve skutečnosti to nemá nic společného s Kabbalou, bylo to jméno nějakého německého doktora!

Každopádně, jestli je pravda to o Rozbitém Bohovi, pak celý Kalifornský záliv neexistoval před rokem 1942, ale to nemůže být pravda, protože pak by si Kalifornii nikdy nemohli splést s ostrovem… teda pokud jsme si to taky jenom nevymysleli.

Už chápete co myslím tím, že se motáme ve vlastní síti lží?


Víte, tenkrát, když Rada O5 začala ukončovat testování s více anomáliemi a obecně tvrdě zasahovala proti používání anomálií a dalším věcem, chtěli zakázat používání té krabice od pizzy, ale prakticky celá Oblast-19 vyhlásila stávku, takže se nakonec nic nestalo. Pro některé lidi je ta krabice od pizzy jediná věc, kvůli které ještě pořád pracují u Nadace.


Jak si jistě dovedete představit, několikrát jsem se dostal do křížku s Etickou Komisí kvůli tomu, že jsem potají dával nováčkům při semináři halucinogeny, abych simuloval útok ohybače reality. Lidi z memetiky a z infohazardního dělají podobný věci, ale to je podle všeho v pořádku, protože oni se předem ptají lidí na souhlas, nebo z nějakýho podobnýho pitomýho důvodu.

Můj tréninkový program funguje jenom protože si lidi myslí, že je to skutečné, o tom to celé je! Ublížili snad lidi během mého výcviku sobě, nebo někomu jinému, nebo snad někdo umřel? Ano. Spáchali snad lidi sebevraždu, nebo utrpěli nějaké dlouhodobé psychologické problémy, kvůli vině, nebo psychologickému traumatu způsobenému během jejich špatného tripu? Ano. Nedávalo by snad větší smysl pomalu aklimatizovat nováčky na stres útoků ohýbačů reality, spíše než je nechat projít si plnohodnotným simulovaným útokem, což někdy vedlo ke ztrátě důležitého personálu kvůli smrti, či zešílení? Ano.

Chci říct… sakra!


Nenávidím metrický systém. Všechno píšu v imperiálním a nechávám zadržovací specialisty, aby to vždycky přepsali. Stojí to Nadaci čas, peníze a možná i životy, ale mě je to buřt. Posranej. Metrickej. Systém.


Vím že nikdo nechce mluvit o tom Červnu, ale pořád nemůžu uvěřit tomu o kolik zaměstnanců a skipů jsme přišli kvůli tomu posranýmu duhovýmu logu. Myslel jsem si, že Gears přehání, když měl obavy z toho, že to způsobí konflikt mezi zaměstnanci s rozdílnými ideologickými názory, ale pak najednou z ničeho nic zmizela SCPS Solidarity! Prostě zmizela!

A to jsme jí potřebovali proti vesmírným hrozbám, jako třeba ten obří mimozemský robot v té rudé skvrně na Jupiteru, co po nás jde. Trumpova Vesmírná Jednotka nebude na tu věc stačit, budeme se o to muset postarat my!

Možná by nám mohl pomoct ten Měsíční šampion.


Všichni si tu rádi utahují z mladších výzkumníků, kdykoliv navrhnou použití titanu, ale já mám titan keramickou pánvičku a je skvělá. Jasně, většinu času je použití titanu zbytečný, ale vzhledem k tomu, co se snažíme zadržet, se tím podle mě rozhodně nedá nic zkazit.


Dravene, chlapče, čteš tohle teď? Budete s Talloranem mít na svatebním dortu dva ženichy? Osobně si myslím že je to docela zastaralý, chci říct, že to přeci nemá být "gay svatba", ale "rovnocenná svatba".

Měli bychom se přesunout od ženichů na dortu k něčemu univerzálnějšímu, jako třeba dvě labutě co ze svých krků dělají srdce, teda aspoň dokud se nedá poznat jaký pohlaví ty labutě jsou. Nebo možná něco ještě abstraktnějšího, jako dvě neutronové hvězdy obýhající kolem sebe, předurčené ke vzájemnému zničení, kterému nemohou zabránit, protože nedokáží uniknout vzájemné přitažlivosti.

Jen žertuju, je mi to úplně fuk. Hlavně mi nechte trochu toho dortu.


Minutová rande SCP vlastně není tak strašný nápad, jak se zdá. Připadá mi, že všechny hrozně zajímá psychické zdraví těch monster, které zavíráme do bunkrů a většina z nich nechce prožít zbytek života, aniž by si vrzla, no ne? Dejte chlapům kondomy, ženským hormonální implantáty a všechno bude v pohodě.


Teď mám otázku na vás: proč jsem já, nadační expert na ohybače reality, nebyl součástí Projektu Orfeus, kronenbergovské noční můry používající znásilnění mysli a tělesné znetvoření, k přetvoření ohýbačů reality v použitelné parazbraně?

Protože nejsem idiot. To, co se stalo doktorce Castelové a jejímu týmu, bylo nevyhnutelné. Ohýbači reality se nedají kontrolovat pomocí kotev reality. Kotvy jsou nouzové a slouží pouze pro krátkodobé zadržení, protože dříve nebo později buď ohýbač reality přijde na to, jak efekt kotvy obejít, nebo se kotva rozbije, protože jsou nespolehlivé. Nezadržujeme ohybače. Terminujeme je, když jsou zranitelní. Kotva vám může dát krátký moment, kdy bude ohýbač oslabený, ale pokud si myslíte, že vás ochrání dlouhodobě, jste hlupáci. Zastřelte toho parchanta, jakmile k tomu budete mít příležitost.

Bůh ví, že Nadace lituje dne, kdy nezastřelili mě.


Byly to ty nejlepší časy, byly to ty nejhorší časy… ehm, jestli cituju klasickou literaturu tak už mi musí docházet šťáva. To bude asi všechno.

Takže, gratuluji, teď jste certifikovaní pro bojové situace proti Typům Zelená s nízkou úrovní Humů. Dobrá práce agente. Netuším, jak dlouho jsem mluvil a určitě jsem někde uprostřed ztratil pozornost a mluvil o něčem jiném, ale určitě jsem mezi tím vším řekl i něco užitečného. Prostě používejte svoje nové schopnosti zodpovědně, jako já.

Aloha

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License