Cassandra
hodnocení: +3+x
blank.png

Černá Královna Gnosis má slovo.

Tady Černá Královna Persefona.

Já jsem Černá Královna Elbereth.

ano… tohle dobře poslouží! Jsem Černá Královna, Paní Hadů!

Tak já si budu říkat Černá Královna Mangusta.


Základy

Cassandra je obvykle osoba existující jako kus umění, jež je schopná přecházet mezi vizuálními médii.

Předpoklady

Vynález papíru a malby, s několika výjimkami. Metafyzika Země kompatibilní buď s autonomním fiktivním životem, nebo s fiktonauty (výjimkou jsou vzácné neuvědomělé instance).

Využití

Často se jedná o kompetentního fiktonauta, byť omezeného vizuálními médii. Instance, které manipulují s papírem jsou většinou dobré v boji, přestože nemají velkou odolnost. Rovněž mají často výborné předpoklady pro špionáž. Entita je pro Knihovnu prozatím překvapivě neznámá, díky Nadaci.

Slabiny

Dá se zranit pomocí symbolů, nebo je možné ji dočasně vyřadit při poškození jejího povrchu. Často ji v Nadaci drží city k jinému vězni a/nebo k jiným fiktonautům, se kterými byl, či byla entita spárována.


Instance: Časová Osa A-130.

Svobodná. Potkala jsem ji v Seuratově obraze Nedělní odpoledne na ostrově Grande Jatte, když jsem hledala Ovesného obchodníka. Zamávala na mě a potom pokračovala v rybaření.

Instance: Časová Osa B-173.

V držení Nadace. Sama sebe označuje jménem Cassy. Jedná se o jednoduchou inkoustovou kresbu. Chovají se k ní relativně dobře na standardy téhle Nadace. Dostává výhody ve formě symbolů různých předmětů.

Instance: Časová Osa B-025. A-025.

Zahynul. Když jsem mobilizovala Povstání, přesvědčila jsem ho, že by měl být na naší straně se "skutečnou" Nadací spíše než s těmi povýšenými žabaři. Ukryl se v knihovně Pacifického Regionálního Ředitele a rozřízl mu zápěstí ze svého úkrytu v Návodu pro pozorovatele ptáků. Byl spálen na popel, ale pomohl vytvořit mocenské vákuum, které bylo nutné pro zničení Nadace.

Instance: Časová Osa B-074.

Pracuje otevřeně s Nadací. Říká si Papercut. Má schopnosti manipulace s papírem ve svém zorném poli. Věří, že je lékařská bojovnice se zločinem jménem Nurse Cosmic z Časové Osy B-075. Ve skutečnosti se jedná o uvědomělý panel z komiksu o Nurse Cosmic. Je to komplikované. Aktuálně pracuje s Nadací na anomálním programu pro mladistvé, Omega 7. Tahle přihlouplá čmáranice mi byla trnem v patě až příliš dlouho. Nemohu se dočkat až ji spolu se zbytkem Omegy 7 vygumuju. Potom budu moct vypustit své Ebenové legie a ZNIČIT Nadaci!

Instance: Časová Osa B-086.

Svobodná. Její verze se objeví pokaždé, když začne hrát píseň "Take On Me" od skupiny A-Ha, která v tomto vesmíru neexistuje. Velmi užitečná, ovšem je složité se k ní dostat, protože tamní Nadace zakázala všechno, co byť jenom připomínalo osmdesátkový pop. Navíc má tenhle vesmír jenom Betamaxové přehrávače.

Instance: Časová Osa B-089.

Předpokládá se, že je v držení Nadace. Ptala jsem se informátora z Ruky ohledně jejího stavu a on začal mluvit o nějakém prorokovi jménem Vykuchaný Jeremiáš. Nebudu zapisovat všechno, co řekl, protože většina informací nikam nevedla, ale skončil se slovy "… a proto je zakázané kreslit Mohameda."

Instance: Časová Osa C-095.

Neuvědomělá bytost jménem Cassy. Jedná se o postavu z komiksu "Unreal Adventures" od Super Comics Publications. V této pokračující edukativní sérii cestuje Cassy se svým partnerem Fredem skrze slavná historická umělecká a literární díla.
Kdo má katalog o Fredovi? Potřebuji ho pro něco osobního se zákazníkem.
Buď opatrná. Existuje jedna Časová Osa, A-095 a věř mi, že nechceš žádnou kopii z té časové osy poblíž jiných knížek nebo kreseb.

Instance: Časová Osa B-214.

V držení Nadace. Říká si svou SCP dezignací, Zulu Hotel Echo. Je schopná manipulace s papírem na povrchu, kterého se dotýká její forma, což používá k vytváření prostorového těla. Můj informátor tvrdí, že je schopná v boji.
Setkala jsem se s ní, když jsem sledovala otce. Bodla jsem ji symbolem nože, ale nezjišťovala jsem, jestli je naživu. Je z papíru, ale nejspíše zemřela.
Ano… tato "Zulu" zní užitečně. Najdu ji, dám na ni Plášť Karmínového Škrtiče a stane se mým Jezdcem Černou Mambou a společně skartujeme Omegu 7 jako pojistné formuláře z minulého roku! Ahahaha!
Mohli bychom jí prosím vzít přístup ke katalogu?

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License