Kanony

Vzhledem ke složitosti a délce jednotlivých kanonů je překlad velmi zdlouhavý. Děkujeme za pochopení.

KANONY


Představa, že neexistuje žádný kanon je občas trochu hloupá. Není to tak, že by žádný nebyl. Spíše, že jich máme až moc a že občas se dotýkají, překrývají a namáčejí jeden ve druhém. Je na vás, čtenářích, aby jste si rozhodli čemu věříte a co je podle vás srdcem našeho univerza. To ovšem neznamená, že autorům chybí nápad, nebo jednotná představa. Spolupráce je matkou inovace.

Níže jsou sesbírány jednotlivé sdílené kanony univerza Nadace SCP. Většina z nich se zaměřuje buď na jeden specifický příběh v univerzu, nebo na alternativní pohled na celou tu věc s Nadací. Přejeme příjemné čtení.

České Kanony


Česká Větev tu byla vždy, ale po značných problémech se dostala zpátky na nohy. Obstojí poprvé zkoušku času nebo ne?


Oblast-91 je bezpečná a lidi, co v ní pracují, jsou za to rádi. V Oblasti-91 se totiž nikdy nic neděje…


Praha byla vždy městem kultury po všech stránkách. Anomální umělecká komunita hlavního města není vyjímkou. Potřeba nezaostat za celosvětovými anartisty vyvíjí na místní skupinu umělců specifický tlak, stejně jako stověžaté město, kde žijí.
Anglické kanony

Mezi všemi těmi pistolníky, hady a anomáliemi, je velká šance, že na divokém západě umřete. Ale taky je to šance, jak si vydělat balík. Nesejde na tom jak velký. Prostě polož na stůl prachy a hraj co ti padne do ruky.

Země byla opuštěna. Opona je pryč. Lidstvo kolonizuje planety. Svět se mění a zbývá jediný směr, kterým se vydat: ke hvězdám.

Příběhy o tom, jak virtuální osoby provádí virtuální změny.


Kanon zaměřený na životy a vztahy výzkumníků Třetího Antarktického Impéria za jejich pobytu u Nadace.

Objev prastaré anomálie pozmění rovnováhu mezi anomálnem a Nadací. Zatímco se z lidí stávají bohové a světový řád upadá, musí se Nadace a její nepřátelé rozhodnout, kolik jsou schopni obětovat, aby dosáhli svých cílů.

Tisíce let po konci světa se lidstvo musí vypořádat se zbytky nedokončené práce Nadace SCP.

To, co bylo skryté, je nyní všem na očích. Jak přežije Nadace ve světě, kde již utajení není možné?


Josephine, mocná ohýbačka reality, uniká Nadaci za pomocí utajení a maskovacích technologií, včetně manipulace vzpomínek ve velkém měřítku. Ale hluboko uvnitř Nadace pracuje malý tým na tom, aby ji zadržel… pokud je to možné.

Zatímco se komunismus a kapitalismus přou o nadvládu nad světem, nejtajnější organizace na světě se ukrývá hlouběji, než kdy dřív. Je vůbec možné zůstat neutrální ve světě vlády vidí anomálno pouze jako další prostředek k eskalaci? Jak zareagují agenti, když se loajalita k ideologii začne plést s jejich službou celému lidstvu? A kam může Nadace utéct, aby se vyhla celosvětové válce?


Konec světa je tady. Ale není to jenom jeden konec. Všechny konce světa se dějí současně a bojují jeden se druhým, s Nadací a lidstvem uprostřed.

Před šesti sty lety skončil svět. Dnes zbývá už jenom jedna skupina, která střeží tajemství prastarého světa, dokud nenastane doba, kdy jim bude opět porozuměno. Říkají si kněží Svaté Nadace.

Herman Fuller je pryč a Zrůdy teď řídí Cirkus, který si pohrává se závojem normálnosti. Zneklidňující Cirkus poskytuje útočiště pro anomální humanoidy a nabízí lidem pohled na to, co se skrývá za Oponou.


Smrt je slibem, že všechny naše starosti a potíže jednou dojdou svému konci. Ale, co kdyby smrt svůj slib nedodržela? Kdyby pouze přicházely další problémy? Neměli bychom jinou možnost, než se s nimi vypořádávat. Na vždy.


Příběhy z Obzorové Iniciativy a další věci teologické povahy.

Alchymie. Nepochopena a často zesměšňována. Alchymie je zodpovědná za více věcí kolem nás, než se ví. Nadační Alchymistické Oddělení si toho je dobře vědomo. Jejich misí je zadržet hrozby, o jejichž existenci většina Nadace pochybuje. Hrozby z dávné minulosti, které přicházejí strašit do přítomnosti.

Příběhy o chránění lidstva, ať už se mu to líbí, nebo ne.


Záliv byl v plamenech. Tentokrát bude naše malá Úderná Jednotka nasadit úplně všechno.

Bytost známá, jako Nikdo je podobná spíše přírodní síle. Její akce jsou nevyspitatelné a metody podivné. Jeho účel a pravá identita jsou tajemstvím pro všechny, včetně jeho samotného. Ale až toho dosáhne, on zmizí. Už se to stalo aspoň jednou.

Série příběhů zaměřená na druh biologických arch, jež cestují vesmírem a jejich dopad na vesmír, jako například u SCP-169 na Zemi.


Melodie života zní v myslích a srdcích všeho živého. Svět neskončí výbuchem, ani slzami, ale symfonií.


Na okraji mysli se krade něco, co si přeje smrt vší definici. Už nějakou dobu to bylo na ústupu, zatímco se svět mapoval a démoni z něj mizeli. Mějte se na pozoru v místech, kde se nachází znalosti, neboť si přeje jejich zničení.


Událost Nachash: první válka mezi bohy. My žijeme v jejím následku. A oni také.


Nouzová Plánovací Operace schválena. Krycí jméno "Projekt Heimdall". Výzkum potenciálních prostředků s imiž se mimozemská rasa může pokusit o dobytí, vyhlazení, nebo zotročení lidstva. Analyzování možných výsledků. Vytváření ochranných prostředků a nouzových plánů. Zpráva bude odeslána Radě O5.

Realita se rozpadá kvůli absenci LTE-0913, energetické bytosti, která udržovala naši realitu dokud nebyla zničena.


Rekonstrukce a "znovuoživení" původní "centrální dějové linky" Nadace SCP.


Rozbřesk je kanon, zaměřující se na stav světa po solární singularitě a na úsilí těch, kteří se pokoušejí v tomto chaosu přežít.


Život tady ve Sloth's Pit je jako hurikán. Lidi z Oblasti-87 se v něm jenom snaží vyznat.

Ředitel Oblasti-17 a dospělý muž, Benjamin Kondraki, má problém.


Pět kočičích dívek kyborgů. Jeden chlapík v županu. Jedna vesmírná loď. Vesmír je nekonečný.


Lidstvo dosáhlo ke hvězdám, ale pod nohama jim zmizela zem. Sjednocená Pozemská Flotila směřuje zpět domů.

Na severozápadě se toho hodně děje. Od extradimenzionálních potíží ve Třech Portlandech, přes kybernetickou nadvládu Andersonových Robotických Závodů až k podivnému partnerství s Wilsonovými Řešeními pro Divoká Zvířata. Je na zaměstnancích Oblasti-64, aby se s tím vším vypořádali.


Vždy jsme považovali Nadaci SCP za nezbytné zlo. Ale co kdyby nebyla?

Svět stojí za prd. Ne vážně, je to tak. Ale jenom proto že svět stojí za prd neznamená, že my musíme stát za prd. Můžeme ze světa udělat lepší místo. Je to klišé, ale taky je to pravda. A Wondertainment se snaží přesně o tohle, hezky krůček po krůčku.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License