Brökkën Güd
hodnocení: +7+x
blank.png

"Ne, ne, myslel jsem na moje levo, ty imbecile, teď je ta hlava obráceně. Věděl jsem, že mi bude tvoje pomoc k ničemu."

Pro kultisty Církve Rozbitého Boha bylo dlouhé čekání již u konce. Po stovkách let pečlivého pátrání, konečně nalezli všechny části svého boha a zbývalo jen Jeho sestavení. Seskupeni nad sešlým pergamenem s instrukcemi, které byly předávány z generace na generaci, pustili se členové církve do práce.

"Okej, takže hledáme jeden z těch krátkých šroubovacích věcí- ne, ne tuhle, ta má špatnej tvar, vidíš? Potřebujeme tu s křížovou hlavou. Ne, tohle je moc dlouhý. Ne, tohle- co to vůbec je?"

Od nalezení poslední části uběhl již týden; samotné srdce Mekhane, Toho, jež byl Rozbit, bylo nalezeno a navráceno na své právoplatné místo. Avšak vše, co vzešlo z práce učedníků Jeho Církve, bylo sestavení jedné z nohou. Nezdála se však zrovna funkční.

"No, řídili jsme se manuálem, tak má sakra šest prstů?"

Každá část Rozbitého Boha byla část po části montována dohromady v temnotě a ukrytých místech plných pradávné magie kosmických hrůz připravená na Jeho sestavení a následný vzestup.

"Ne, ne, tohle určitě neni ten správnej šroub- Klööpe, ten potřebujeme- ta díra prostě neni dost velká. Podej mi vrtačku."
"Oh, kurva."
"Obě nepotřebuje, že ne?"

Všichni muži, ženy a další nezařazení kultisté se sešli, celé jejich životy strávené hledáním částí Jeho těla visely nad nimi. Toto bylo bylo vyvrcholení celoživotního snu a vítězství již bylo tak blízko, že ho mohli již téměř cítit. Žádný z nich si tak docela neuvědomil, jak náročné však bude sestavení této Nejvyšší Bytosti s pouhým imbusem a šroubovákem.

"Kdes vůbec vzal tyto instrukce, ó Nejvyšší Knězi?"
"Přišli v krabici, idiote. V dnešní době je všechno v krabicích na sestavení."
"Oh."

Byla to tvrdá, nelítostná práce. Krev, olej a pot smíchané dohromady, tvoříc oběť sloužící jednomu účelu, opětovnému sestavení ultimátní životní formy, nejmocnější bytosti vesmíru.

"Chybí? Někde tady musí přece bejt, koukal ses znova do krabice? Koukal? A co za stolem, tam, jak jsme našli- ne? Jak jakože 'náhradní díly mohou dorazit až za pět tejdnů'? Nevděčníci."

Dnem i nocí bez ustání dřeli se přívrženci Rozbitého Boha, pomalu skládajíc svého Stvořitele dohromady…

"Seru na to, konvertuju k Sarkicismu."

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License