Černá Královna
hodnocení: +1+x
blank.png

Pro Alison Chaová (Théta),
Známou svému světu jako Černá Královna,

Doufám, že ti tento dopis dojde. Chci se omluvit za naše včerejší chování. I když jsi silná osoba, objevení své pravé podstaty, stejně jako té Hadovy Ruky, může být dezorientující. Je to už dlouho, co jsem byla poprvé představena ostatním Sestřičkám, že jsem zapomněla, jaké to je. Pocit bezmocnosti není nikdy příjemný, především pokud jsi zvyklá, že jsi neustále pět kroků před všemi ve svém světě. Tvůj výbuch je pochopitelný, i když nešťastný. Doufám, že v sobě dokážeš najít odpuštění a jednou se vrátíš k nám do Knihovny.

Tento dopis by ti měl pomoci objasnit některé otázky, které jsme ti měli zodpovědět my v Knihovně. Zaprvé, vždy je tu Gears. Vždy opustí svou ženu kvůli nějaké paranormální organizaci. Vždycky ztratí schopnost cítit emoce. Někdy se to dá spravit, někdy ne. Někdy se Gears zaplete do něčeho, co nakonec jeho vesmír zničí.

Zadruhé, tento Gears má téměř vždy dceru. Ta je vždy utvářena jeho odchodem. Po několika letech začne svého otce hledat. Někdy se z ní stane stvůra, lidská jenom v tom nejzákladnějším významu. V jiných případech si ponechá svědomí. Někdy uspěje a zachrání svého otce, ale zjistí, že on je jenom prázdnou schránkou. Občas uspěje a znovu získá svou rodinu, jako tomu bývalo kdysi. V mnoha případech zůstane obyčejnou a zlomenou ženou. V jiných případech zemře dřív, než může začít se svými plány. A někdy, jenom zřídka, se dozví o Knihovně.

Vědomí, že tvé okolnosti nejsou jedinečné, že tvé utrpení je jenom jednou z verzí nekonečného počtu identických utrpení, nebo že kontrola, kterou jsi považovala za samozřejmou, neexistuje, to není příjemné slyšet. Nezoufej. Tvůj vliv na světy (ne svět. Světy.) je mnohem větší, než si myslíš. Některé dcery se omezí na své vlastní světy, používají Knihovnu jenom jako útočiště a zdroj. Jiné prošly průchody, vyhledaly prastaré a zapomenuté světy. Některé ignorují Gearse, některé jej obsesivně vyhledávají. Některé se rozhodly, že celá tahle spleť je dílem boha, nebo bohů. Někdy nastane konflikt.

Říkat tomu skupina je příliš shovívavé. Spíše seskupení jednotlivců s podobnými zážitky.

Ať už jsou tvé plány jakékoliv, doufám, že nás znovu vyhledáš. Jsi vystrašená a zmatená a nejspíše naštvaná. Já jsem bývala také. Ale my tě známe lépe než kdokoliv jiný. Pokud se rozhodneš zůstat, neexistují hranice toho, co můžeme dokázat.

Tvá Sestřička,
Alison Chaová (Epsilon)
Známá svému světu jako Černá Královna,

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License