Tvorové Starých Dopisů
hodnocení: +4+x
blank.png

V rukou držíte papírové klíče. Klíče, které odemknou svět Fantazie.

Když jsem poprvé objevil tuto přenádhernou zemi, nemohl jsem věřit tomu, co jsem zde spatřil. Spirálovité letící hory, které dosahovaly takových výšin, že i mraky se klaněli před jejich vrcholy. Viděl jsem zde velkolepé vodopády, či starodávné řeky. Tyto řeky proplouvaly lesy starými a moudrými. Moře zde potkávalo zlatavé pláže. Vlny tiše objímaly břehy. Potichu a jemně.

A všechen ten život. Tak jedinečná, tak nádherná stvoření, která kráčela po této zemi. Léta jsem strávil jejich pozorováním. Kdo ví? Možná jsem je dosud všechny neviděl.

Už žádné nevídám. Země ztrácí život. Tak studená, tak prázdná. I Ledový Hřeben, jenž lemuje severní lesy, nabídl vřelejší uvítání. Všechno zmizelo. Všechna krása, všechny zázraky, všechny úžasné věci, které tento svět mohl nabídnout, zmizely. Kde jsou? To se nejspíš nikdy nedovím. Vše, co vím je, že mám své knihy. Své příběhy. Své vzpomínky, které již začaly blednout. Jsem jen starý blázen, který stále doufá, že se dávno ztracená Fantazie vrátí. Nemyslím si, že budu žít tak dlouho, abych spatřil její návrat. Její znovuzrození. Ale nechám zde tyto příběhy, pro každého, kdo je najde. Zachraňte tu vzpomínku. Svět nesmí zapomenout, že existovali.

TVOROVÉ STARÝCH DOPISŮ

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License