Jako na Temné Pláni
hodnocení: 0+x
blank.png
burntroom.jpg

8. října 1986

Na stůl N. Vasilovovi, divize "P" GRU, kancelář v Kábulu:

Četné vyzvednuté předměty z místa. Požár se zdá být záměrným, i když neobratným pokusem o zastření - pokud agenti Fondu pronikli, jak říkáte, pak mám podezření, že nejsou v poli nejlepší, nebo byli dohnáni k drastickým opatřením. Rekonstrukce byly získány našimi forenzními prostředky s přibližně 99,5% přesností. Ukázky přikládám níže.


Položka č. 1: Interní dokumentace, ručně psaná, nespecifikovaný formát. Označení naznačují původ v nadaci navzdory nestandardní terminologii.

Profil majetku: Paštunský muž, neurčitého věku, střední výšky. Žádné identifikační znaky. Bližší identifikace obtížná vzhledem k okolnostem jeho převozu. Doprovodný konvoj čítající odhadem 50 ozbrojených osob, podporovaný začleněnou logistickou sítí.

Schopnosti: Neznámé. Stopy naznačují podobnou povahu jako u zpackaného Projektu Andhra Pradesh- viz přiložené soubory.

Umístění prostředků: Triangulováno přibližně 20 kilometrů nad průsmykem Hadžigak od Kábulu. Podrobnosti viz zpráva BLINDSIGHT.

Poznámky: Přesouvají ho do Bamjánu, i když jejich zrádná volba trasy naznačuje jiné plány. WANDERING EYE si nemyslí, že se hodlají přesouvat rychle, což naznačuje konkrétní setkání uprostřed trasy. Zavolejte na naši pobočku: čeká nás dlouhá a klikatá cesta.


Položka č. 2: Strojopisný návrh, neodeslaný.

28-09-1984: ZÁSOBOVACÍ KONVOJ, DÁLNICE UNAI. 28 ZRANĚNÝCH 2 MRTVÍ. PŘÍČINA: VÝBUŠNINY (PŘEDPOKLÁDANÁ).

03-10-1984: ZÁSOBOVACÍ KONVOJ, ALINGARSKÁ DÁLNICE. 52 ZRANĚNÝCH 7 MRTVÝCH. PŘÍČINA: VÝBUŠNINY (PŘEDPOKLÁDANÁ).

21-10-1984: ZÁSOBOVACÍ KONVOJ, DÁLNICE UNAI. 30 POHŘEŠOVANÝCH, PŘEDPOKLÁDÁ SE, ŽE JSOU MRTVÍ. PŘÍČINA: NEZNÁMÁ.

11. 11. 1984: OBRNĚNÝ KONVOJ, DÁLNICE UNAI. 38 POHŘEŠOVANÝCH, PRAVDĚPODOBNĚ MRTVÝCH. PŘÍČINA: NEZNÁMÁ.

07-12-1984: OBRNĚNÝ KONVOJ, DÁLNICE UNAI. 27 POHŘEŠOVANÝCH, PŘEDPOKLÁDÁ SE, ŽE JSOU MRTVÍ. PŘÍČINA: PSIONICKÁ (PŘEDPOKLÁDANÁ).


Položka č. 3: Polní zpráva, psaná na stroji, sovětský hlavičkový papír. Svědčí o přežívajících zpravodajských schopnostech navzdory operační roztříštěnosti - k dalšímu prozkoumání.

18. ledna 1985

Seržant říkal, že to bude kurevsky těžký. Seržant kurva lhal.

Těla v čelním skle, sklo rozřezané na části. Těla uvízlá v zasraných skalách. V sedadlech spolujezdců byla složená těla, proboha. A v dohledu nebyla ani jedna z těch horských krys.

A ten smrad, ten zasranej smrad. Ten, kdo říkal, že mráz konzervuje těla, nepředpokládal, že těla jsou naruby.

Napadené výbušniny, to je mi prdel. Tahle válka už nás připravila o dost. Řekl jsem svým mužům, aby si vzali do konce týdne volno; bůh ví, že budou potřebovat víc než to.

Můžete mezitím říct seržantovi, aby vysvětlil svá tajemství, nebo dostanete i mou výpověď.


Položka č. 4: Přepis komunikace mezi neznámými osobami, které se hlásí k 388. samostatné speciální rotě, pobočka Pešavár.

INDIGO: Je zřejmé, že existuje určitý vzorec, a to jak geografický, tak i ten, čeho jsou ochotni dosáhnout. A vaše vedení dalo jasně najevo, že spolupráce v poslední době chybí.

ALFA: [nesrozumitelné].

INDIGO: Naprosto tomu rozumíme. Ale faktem zůstává, že to, o čem mluvíte, nábor, vyžaduje čas. Šest měsíců konverze, boty v terénu. Takový luxus tady nemáme.

ALFA: [nesrozumitelné]

INDIGO: Říkám, že můžeme být ochotni uzavřít dohodu, pane řediteli. Udělat to, v čem jsou vaši lidé nejlepší - zajistit hrozbu, zadržet ji a ochránit nás všechny.

ALFA: [nesrozumitelné]

INDIGO: Vaše postavení v regionu naznačuje něco jiného. Kolik mužů a žen jste měli, uvězněných za hranicemi, když padla opona? Na kolika místech? Kolik prostředků? Komouši nebudou tak trpěliví jako my, pane řediteli.

ALFA: [nesrozumitelné]

INDIGO: Bezpečný průjezd, podmíněný vaší podporou této operace. A personál a další podmínky, pokud nám pomůžete dostat našeho muže živého.

ALFA: [nesrozumitelné]

INDIGO: Rozumím. Máte naše slovo.


Položka č. 5: Strojopisné sdělení, neodeslané. Předpokládá se, že je součástí delšího dokumentu, který má být zakódován.

30K AŽ 32B ČEKAJÍ NA VÝSLOVNÉ INSTRUKCE W ZABEZPEČENÝCH KANÁLECH. VÝSADEK ZAJIŠTĚN. SVĚTLOMETY NA CESTĚ 45K DO 25. HODINY.


Položka č. 6: Faksimile, psané na psacím stroji, interní dokumentace nadace.

Popis: Předmětem je upravený samopal M2 Browning ráže 50 mm vyrobený v letech 1965 až 1967 experimentální balistickou divizí General Motors. Elektromechanické součásti rozšířily odpalovací mechanismus tak, aby umožňoval zrychlení náboje prostřednictvím špatně pochopeného důsledku Hallova jevu na slitinách berylia a bronzu, což umožnilo dosáhnout v hlavni až desetinásobné rychlosti oproti původní konstrukci.


Položka č. 7: Ručně psaná poznámka, kontext neznámý.

Z jednoho z našich úložišť. Neptejte se mě, jak jsme to autorizovali.
- A.C.


Položka č. 8: Přepis komunikace mezi neznámými stranami nadace.

K: "PATEK"
Od: "LARSEN"

Operace je v plném proudu. Budeš mít podporu vidění od našich průzkumných týmů a pár dalších vychytávek a triků, které jsme pořídili od doby, kdy se jihoasijská kancelář složila. Dokonce i já jsem trochu zděšený z improvizací, kterými jsme museli projít, aby fungovaly. Nebojte se, určitě se vám to bude líbit.

Mezitím budeš mít několik týmů, které budou hrát palebnou podporu - na přesném počtu nezáleží, jde o záměr - všechny budou dvojitě zaslepené, jak jsi radil. Tým 388. trvá na pozorovatelích, a já jim to nemůžu mít za zlé, takže jsem si musel se seskupením zahrát trochu na hudební židle. Doufám, že ti to nevadí.

Běžíme už příliš dlouho. Tohle je naše jediná šance, jak se dostat bojovnou nohou dopředu. Ředitel nasazuje všechno, co máme, a naše zásahy nám budou držet Američany od těla, dokud to půjde. Ale i tak - operace takového rozsahu, s tolika pohyblivými částmi - bych lhal, kdybych vám řekl, že víme, co děláme. A i při nejlepším odhadu nám BLINDSIGHT dává jen pětadvacetiprocentní šanci na úspěch.

Přesto jsi vždycky hrál, že?


Zbytek důkazů najdete na naší analytické větvi. Není to nic, co bychom už nevěděli, ale doporučuji je pro jistotu projít. Ztráta aktiv dushman nic nemění - i když přehodnocení jejich infiltrace by bylo pro válečné úsilí užitečné.

S důvěrou,

Poručík D. Žukov, druhá spojka KhAD, velitelství v Kábulu


Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License