Magická Orientace
hodnocení: +3+x
blank.png

"Ahoj. Díky vám všem, že jste přišli. Pro ty z vás, co mě neznají, moje jméno je Dr. Tilda David Mooseová. Jsem ředitelka Oblasti-19.

"Jsem tady — pardon za ten hovorový výraz — abych vám povídala o magii.

"Nejsem moc dobrá mluvčí. Jenom upozorňuji. Kdyby bylo po mém, stál by tu někdo jiný. Takže začneme otázkami. Zvedněte ruku jako ve škole. Tak je to nejjednodušší. -Ou. To je… moc zdvižených ruk. Dobrá, ty v přední řadě, začni.

"Ne, tohle není orientace pro Mobilní Údernou Jednotku Sigma-3. Úderná Jednotka Sigma-3 neexistuje. Nepořádá 'orientace'. Myslím, že měli jenom jednu a to, když byli založeni. Pokud jste tady někdo ze Sigmy-3 a myslíte si, že potřebujete orientaci, vaši nadřízení asi neodvádí dobře svoji práci. Další otázky?

"Právě jsem řekla, abyste se neptali na- dobrá. Právě se mě zeptala, proč jsou tady všichni ze Sigmy-3. Zaprvé, ne všichni. Tak dvě třetiny z vás. Vidím alespoň tucet vysoce postavených členů Tau-9 "the Bookworms". Někteří z vás jsou výzkumníci Úrovně 4, kteří se k nám teprve teď dostali, alespoň tři z vás jsou noví ředitelé a několik z vás jsou… 'strašidla'. Na nikoho neukazuji. Jen se bavte přemýšlením o tom. Každopádně.

"Velmi málo lidem v Nadaci je dovoleno vědět o magii. Tohle je… největší počet lidí, ke kterému jsem o ní kdy mluvila. Hádám, že s tím, co se poslední dobou děje, chce Rada O5, aby víc lidí… vědělo, co se děje.

"Ano, dobrá, další otázka. — Jeho otázka zněla — co přesně je 'Sigma-3'?

"V takovém případě mám taky otázku. Jak to, že taky někdo neví, co je Sigma-3? Měli vám poslat potřebné materiály… jo aha, skvělé, pořád nedošly. Chápu, tak to asi beru zpátky.

"Dobrá. Začneme tím, čemu říkáme "anomální komunita". Dá vám to hezky přehled. Jak přesně svět funguje tam ve stínech. Vysvětlím, jak do toho zapadají Zájmové skupiny. Povím vám o Poutníkově Knihovně. A ano, vysvětlím i něco ohledně Sigmy-3. Mezi tím vším budete mít přestávky, abyste mě neměli chuť zabít.

"Hádám, že jste si toho vědomi, ale… Dneska večer je vás tu asi kolem stovky. I tak, je to pouze zlomek Nadační populace. Necháme to tak. Cokoliv, co ode mě uslyšíte, cokoliv, se nesmí sdílet s nikým nezasvěceným do tohoto programu. Pod trestem smrti. Nejspíše.

<odkašle si>

"Konečně, budu vám povídat o magii.

"Nepanikařte. Nemáte halucinace. Není to žádný únik z kontejnmentu a přísahám, že nemáte nic přilitého v kávě.

"Prostě s vámi mluvím v modré barvě.

"To zkrátka proto, že jsem "mág". Nebo jestli chcete "Typ Modrá"… nebo "čarodějnice". Tohle my děláme. Je to no — magie. Jednoduchá magie, ale magie.

<odkašle si>

"Ale o magii si ještě povíme. Dejte mi chvilku a můžeme začít."

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License