Zpráva o Akci 2272'
hodnocení: +1+x
blank.png

7 listopadu 2016, 04:30 východního letního času, nadační agenti spolu s Lokální Mobilní Údernou Jednotkou 352-Dalet obdrželi hlášení od Hlavní Baseballové ligy, že Ellis Canastota byl přesunut do týmu o 40 lidech, Cincinnati Reds. Touto událostí byl vydán stav vyšší pohotovosti, který byl směřován na všechny zaměstnance spojené s SCP-2272. V 04:45 východního letního času bylo zaznamenána druhá zpráva skrze kanály HBL, dle které byl Ellise Canastota pozván do hlavního ligového týmu o 25 lidech, Cincinnati Reds. Veškerý dostupný personál, včetně celé LMTF 352-Dalet, byl poté zmobilizován.

Lehnul si na bok a pozoroval zeleně svítící číslice budíku na nočním stolku. Každých pár vteřin v nepravidelných intervalech mu zavibroval pracovní telefon pod náporem e-mailů. S každou vibrací se rozpohybovala voda v poloprázdné sklenici a telefon se posunul o pár centimetrů blíž k okraji stolku. Poslali ho spát a přesně to měl v plánu předstírat že dělá, ještě pár hodin, dá-li Bůh.

Hodiny se přehodily na 04:29 ráno. Bzzt bzzt. Telefon pokračoval ve svém postupu k okraji stolku. Nejspíš si mysleli, že dělají dobrou věc, když všem poslali odtajněné informace. Jako když někomu prozrazujete obrovské tajemství. Kdo by si to neužíval? Bzzt bzzt bzzt. On určitě ne. Nikdo nic neřekl o distribuci kyanidových tablet, alespoň co věděl. Nebyly žádné drby. Byl v blaženém nevědomí. Předminulý týden byly jeho největším problémem ty nepřestávající politické reklamy v rádiu. To byly časy.

Hodiny se přehodily na 04:30 ráno. Telefon začal vibrovat nižším, opakujícím se a naléhavějším rytmem. Intenzivnější vibrace dovedly telefon až ke kraji stolku, kde konečně dokončil svou pouť a přepadl přes okraj a s tlumeným zvukem dopadl na zem. Vibrace příchozího hovoru neustaly, avšak nyní byly tlumeny kobercem. Naklonil se přes okraj postele a zděšeně natáhl se po telefonu, i když věděl, co nejspíš uvidí. Zvedl telefon z podlahy, světlo ho donutilo přimhouřit oči.

"Příchozí hovor: Oblastní Ředitelka Kate McTiriss."

Zakryl si oči, aby je ochránil před světlem a marně se snažil potlačit pulzování v hlavě.

"Allred-Smith, prosím?."

Hlas Ředitelky mu cvrkal v hlavě. Posadil se. To by bylo pro předstírání spánku.

"Povolají Canastotu? Hm. Byla to jen otázka času, než dostaneme něco většího. Dobře, jaké jsou vaše rozkazy?"

Hlas na druhé straně vyjmenovával sáhodlouhý list rozkazů a dostupného personálu. Pokud byla Ředitelka vystrašenější než obvykle, nedala to najevo. Něco zůstalo stejné, ale to jen hádal.

"Chápu. Dám vědět tajnému IT oddělení, ať se to nikde neproflákne. Je už otevřená kancelář?"

Rukou si zkusil zahladit hluboký záhyb na tričku. Záhyb mu nijak nevadil. Nevadily mu ani vlasy, které si prsty zkusil nahrnout za hlavu. Na tom nesejde. Trochu se přál, aby mu někdo řekl, že vypadá, jako kdyby spal na lavičce v parku. Užil by trochu úlevného humoru.

"Protože si odtamtud potřebuju něco vzít, jen pro případ."

Nazul si boty a utáhl si kravatu. Vzal si ze skříně kšiltovku aby si zakryl vlasy. Zasmál se sám nad sebou.

"Hmm, ne, nic. Ano, přesně to dělám. Máte-"

Hlas v telefonu ho přerušil. Pozorně poslouchal, zatímco se prohlížel v zrcadle. Kreslená ryba na čepici, objímající baseballovou pálku vypadala, jakože je přesvědčená o tom co právě dělá.

"Huh. Vyřazení? To ej novinka. Ne, ne. Nebojte se madam, nebudu váhat, pokud se něco pokazí."

Ředitelka zavěsila. Našel klíčky od auta. Nesjpíš bude potřebovat víc, než jen lidi z IT, než tohle skončí.

V 05:21 oznámil plánovač zápasu HLB online, že v poledne tohoto dne bude hrán zápas mezi Cincinnati Reds a Saint Louis Cardinals, na Great American Ballpark v centru Cincinnati. Začínající nadhazovači byli Mike Leake za Saint Louis Cardinals a Ellis Canastota za Cincinnati Reds.

"Jak to myslíte, že jako dneska hrajou? Vždyť zrovna skončila Světová Série!" Křičela Dr. Hanaka do telefonu dost nahlas na to, aby byla slyšet přes celý autobus mobilního velitelského centra, uhánějící na sever po mezistátní silnici 75. "Pravděpodobně tam teď sněží nebo tak něco."

"Vlastně tam je dneska docela hezky." Agent Allred-Smith pohlédl z okna při úpravě dlouhého černého obalu. "Což moc nepomáhá, když se snažíš dostat lidi ze stadionu."

"Kurva," povzdechla si Dr. Hanaka. "Kolik se prodalo lístků, než jsme to stihli stáhnout?"

Mladá žena sedící naproti Allredu-Smithovi u mobilního terminálu rychle psala na klávesnici. "17,397 lístků celkem, madam. Je fajn, že jsme to stihli stáhnout z ESPN. Docela neobvyklé, exhibiční zápas hne po skončení série."

"Sedmnáct tisíc. To je zasraná katastrofa." Dr. Hanaka přešla do zadní části velitelského centra. "Enriquezi, dostaň se do rezervačního systému Ballpak. Chci tam mít naše z bezpečnostní a pokud to půjde, chci tam i naše rozhodčí. Každej kdo není na hřišti nebo v hledišti by měl bejt od nás."

Mladá logistka zvedla hlavu od terminálu a podívala se na Dr. Hanaku. "Chcete, abychom prodávali párky v rohlíku?"

V očích doktorky Hanaky se zpoza brýlí zajiskřilo. Vynořila se za sedícím Enriquezem. "Párky v rohlíku, pivo, lékořici, nachos, zasraný churros pokud na to budeme mít lidi!" Hodila své desky na zem. "Máme tu únik anomálie, která si zařídila 17 000 platících zasranejch diváků. Takže budeš držet hubu a dělat co se ti řekne, jasný?"

Agent Allred-Smith si nemohl pomoct, ale vzpomněl si na to, kdy naposledy slyšel Dr. Hanaku mluvit, a to na semináři o vzájemném akademickém hodnocení, před několika měsíci. Vzpomínal, jak špatně ze zadní části místnosti slyšel tiše mluvící doktorku. Několikrát si odkašlal do pěsti, aby zakryl svůj smích, zatímco se nešťastný Enriquez snažil splnit její rozkazy.

LMTF 352-Dalet dorazila k Great American Ballpark v Cincinnati v 11:47 místního času. Vzhledem k počtu civilistů účastnících se zápasu jako diváci, bylo uzavření ballparku považováno za neproveditelné. Tou dobou už byly dveře pro návštěvníky otevřeny, 78% personálu stadionu bylo nějak propojena s Nadací, nebo se jednalo přímo o zaměstnance Nadace. Agenti na místě se rozhodli sledovat probíhající události a rozhodovat o dalším postupu.

Agent Dunbar vstoupil do luxusního apartmá vhodného pro improvizované velitelské centrum, přeplněného dráty, sledovacími zařízeními a počítačovými terminály. Podíval se ven z okna. Hřiště bylo připravené na hru, čerstvě posekaná tráva, hřiště přizpůsobené na baseball, křídou byl čerte nakreslený znak a nápis Reds za domácím hledištěm.

"Právě zveřejnili sestavy, madam. Nebude se vám to líbit."

Dr. Hanaka si povzdychla. "Jak vůbec můžou sestavit sestavy? Zkontrolovali jsme lokace všech hráčů z obou týmu, ani jeden z nich o zápase neví a nejsou ani poblíž. Tak co na tom záleží?"

Agent Dunbar s sebou mírně škubnul. "Canastota začíná na každé pozici."

"Skvěle," řekla Dr. Hanaka. "Víc Canastotů."

"V obou týmech, madam."

V místnosti zavládlo ticho, všichni členové LMTF 352-Dalet hleděli na Dr. Hanaku a čekali rozkazy. Podívala se dolů na hru. Fanoušci začali křičet způsobem, který nasvědčoval, že Cincinnati Rreds přišli na hřiště. Vzala si dalekohled a podívala se znovu. Každý hráč byl ten stejný usměvavý, tmavovlasý, mladý muž. Na uniformě všech hráčů bylo číslo 72 a nad ním jméno "Canastota".

Podívala se na skupinu signálních techniků. "Výsledky?"

Starší muž za zvláštně vybaveným terminálem odpověděl. "Letecký sonar hlásí negativní výsledky. Na hřišti krom rozhodčích nikdo není."

"Aspoň si neřídí svou vlastní hru. To by bylo nesportovní." Dr. Hanaka přestala koukat do dalekohledu. "Desinformační! Potřebuju během 15 minut pokrýt desinformace a příspěvky na sociálních mediích. Potřebuju zpomalit publicitu. Dohlédněte na to. Buďte připraveni to stáhnout, pokud se něco pokazí."

Skupinka tří výzkumníků v rohu místnosti začala okamžitě zapínat mobily a laptopy a dali se do práce. Dr. Hanaka pokračoval.

"Kontrola davu! Zajistěte, aby všichni naši prodejci byli plně zásobeni třídou C. Nerozdávejte je, dokud vám neřeknu."

Muž v policejní uniformě vyšel z místnosti, přičemž už diktoval rozkazy do vysílačky.

"Memetika! Chci o každé komunikaci vycházející ze stadionu vědět co je zač! Použijte tu novou umělou inteligence, co jsme vyvinuli. Nemáme čas na to nasadit lidi ani lidské pozorovatele."

Rozzlobeně vypadající žena s obavami v očích sedící u oken chtěla promluvit. Podívala se na Dr. Hanaku. Zavřela pusu a začala něco sát do počítače.

"A vy, Agente Allred-Smithe." Dr. Hanaka nyní hleděla na agenta zakloněného na židli vedle minibaru. "Chci vás v terénu i s tou hračkou, co tam máte."

Pokývla na dlouhý černý obal v Allred-Smithově klíně. Taky kývl. "Váš signál?"

"Můj signál, Agente."

Dle pokračujícího úsilí o zadržení ze strany LMTF 352-Dalet bylo zjištěno, že dle diváků v Great American Ballpark diváci sledovali neanomální hru baseballu. Přibližně ve 14:52 místního času, což bylo v polovině sedmé výměny, se jedinec, biometricky naprosto totožný s baseballovým hráčem Pedrem Borbónem1, jež se tak i identifikoval vešel na hřiště a byl mu dán mikrofon, zřejmě aby dodržel tradici a zazpíval "Take Me Out to the Ballgame", což se běžně dělá během sedmé výměny. Po identifikaci entity byl ze strany diváků zřejmý diskomfort.

Agent Allred-Smith pozoroval vnitřní část hřiště svým vysoce výkonným dalekohledem. Součástí práce u SCP-2272 bylo vyznat se v baseballu, a on poznal mrtvýho hráče, když nějakýho viděl. Dotkl se svého relé.

"Tohle je mimo zdokumentované anomálie, Doktorko. Mám povolení?"

Dr. Hanaka mu zakřičela do ucha. "Nemáte, do prdele! Povolení budete mít, až vám ho dám!"

"Chcete čekat až ten mrtvej cápek začne… dělat cokoliv co mrtvoly nedělaj?"

"Máte zprovozněné to zařízení?"

Agent Allred-Smith se dotkl stativu stojícího přímo před ním. "Potvrzuji, doktorko."

"Pak tedy budete schopen zareagovat za míň než 5 vteřin, když vám řeknu. Vysvětlila bych vám, že se o tom musíme naučit vše co jde, ale nemusím vám vysvětlovat ani hovno, agente, čekejte na můj rozkaz."

"Rozumím, Doktorko." Usadil se na své židli. Mrtvý muž nyní mluvil, dav byl očekáváním na nohou.

Pedro Borbón, známý velice úspěšný nadhazovač a zemřelý hráč týmu Big Red Machine ze 70. let hleděl do nebe, jak v ruce svíral mikrofon.

"Sport je nádherný symbol lidského stavu. Jistě rádi uslyšíte, že stejně jako zde u nás, v naší perfektní společnosti, je sport posvátný všude."

Dav mlčel.

"Sport je víc, než jen soutěž. Sport tvoří výherce a oražené. Pocit vítězství nemůže existovat bez obětování prohraných. Pochopíte více, až skutečně promluvíme." Mrtvý nadhazovač vypadal každým coulem jako sportovec z předchozí generace a mluvil s netečným výrazem ve tváři. "Toto místo, tato hra, toto stvoření. Je to dobrý místo pro to, abychom mluvili jasně."

Agent Allred-Smith sledoval dav a hledal jakoukoliv neobvyklou aktivitu. Všichni na stadionu nehnutě stáli a naprosto potichu. Poprvé za celou dobu se nadhazovač usmál.

"Častokrát jsme slýchávali příběhy od našich lidí, určitě je znáte. O muži žádajícího svého přítele, který se vrátil z hrobu, jestli je v nebi baseball. Řeknu vám, bratři a sestry, v nebi je baseball."

Řečník se zasmál, vysoký pištivý zvuk se nijak neshodoval s jeho mimikou. Allred-Smith namířil zaměřovač na nadhazovačův obličej.

"A dnes, dnes všichni spolu zjistíme, jestli baseball mají i v pekle."

Jakmile přestal mluvit, začaly hrát varhany a po celém stadionu se rozezněly noty známé písně obvyklé pro sedmé střídání. Pedro Borbón si pro publikum sundal čepici a zmizel do prázdnoty. Varhany stále hrály. Nikdo nezpíval.

Komunikace skrze sociální sítě a osobní zprávy civilistů značně vzrostly vlivem neznámé entity mluvící během sedmého vhazování. Počet zpráv v kombinaci s jejich obsahem popisujícím situaci, vyžadovalo zvýšení cenzury a zadržovacích protokolů .Ve 14:59 místního času, Doktorka Akane Hanaka vydala rozkaz zneškodnit SCP-2272 a hromadné nasazení amnestik.

Agenti v přestrojení začali s distribucí amnestik po třetím vhazování. Každý prodaný výrobek obsahoval Část A z dvou-fázových amnestik Třídy C. Na základě terénních studií a vlastního pozorování hry, ujistil doktorku Hanaku terénní chemik, že účinnost amnestik je vyšší než 90%. Víc než dost na zajištění vymazání a změnu paměti "valné většiny" davu. Dr. Hanaka přikývla, a zakřičela něco do mikrofonu.

Malé práškovací letadlo vystavující prapor s nápisem "Zimní Exhibice 2016", které celý den kroužilo nad stadionem nyní kleslo těsně nad stadion, kde sotva minulo osvětlení. Ze zadní části letadla se vyvalil šarlatový kouč, Část B byla vypuštěna. Reakce by byla dostatečně silná, aby umožnila narativním agentům vytvořit věrohodný masový klam, který by nejspíše dostatečně zaryl události, které zde publikum dnes sledovalo.

Jak letadlo přelétávalo nad stadionem, upevnil si Agent Allred-Smith svou plynovou masku a připravil se ke střele. Kamera připravená na stativu byla velmi citlivá a jemná při manipulaci a spojení se satelitem bylo křehké. K dosažení nezbytné pozice ke zneškodnění SCP-2272 bylo nutné použít 3 různé druhy pozorování, včetně konvertované formy sonaru. Výzkum nasvědčoval, že zachycení snímku SCP-2272 ve formátu, ve kterém by mohlo být pozorováno a zároveň by jeho existence byla popřena, by způsobila jeho nestabilitu ve formě koherentního memeplexu. Nebo něco takovýho. Důvody byly mimo jeho platové zařazení.

Zelená kontrolka zablikala. Vyzkoušel si kameru na hřišti, aby se ujistil, že vše zachytí, hráče, muže čekajícího na střídačce, oba vstupy do podzemí, všechny usmívající se instance Ellise Canastoty, čísla 72 a pravého nadhazovače. Všechny vizuály byly v souhře a fungovaly. Zmáčkl spoušť.

V tu chvíli na něj, všechny sedačky a všechny kolem sestoupl vlnící se oblak rudého kouře. Chytl se za masku a přitlačil si ji k obličeji, aby se ujistil, že k němu nepronikne ani trocha kouře nepronikne. Vedoucí amnestik by byl nasranej, kdyby mu museli obnovovat paměť.

Ze severu se přihnal vítr, který se přehnal přes řeku Ohio a odnesl kouř směrem k tribunám v pravé části stadionu, jako už mnoho odpálených míčků. Viditelnost se začala vracet, jak kouř mizel a ustupoval. Agent Allred-Smith se odvážil pohlédnout dolů na hřiště.

Prázdné. Čtyři naprosto zmatení rozhodčí se shromáždili kolem místa na nadhazování, bezpochyby diskutovali o tom, jestli zápas zrušit, dokud jejich mysli neupadly do sugestibilní strnulosti. Žádní hráči na hřišti, ani na metách, ani u vchodů. Ani jeden Ellis Canastota.

Na hledáčku kamery se ukázala fotka. Allred-Smith si ji pozorně prohlédl. Fotka, kterou vyfotil, která zřejmě ukončila tento dlouhotrvající fenomén, nezachytila hru na hřišti Great American Ball Park. Místo ní se v hledáčku objevila černo-bílá fotka 25 mužů stojících v řadách, oblečených v baseballových dresech, které se shodovaly s těmi, které nosil první tým Cincinnati Redlegs. Všech 25 mužů se usmívalo přesně tím způsobem, kterým se usmíval Ellis Canastota.

Na rozdíl od typické fotografie baseballového týmu, byla tahle focená v noci, pod hvězdami. Na nebi bylo vidět devět měsíců. Před usmívající se skvadrou byl nápis "Budoucnost, Minulost." Všech 25 mužů drželo své ruce před sebou. Všech 25 mužů postrádalo ruce.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License